Drinki z WermutemAmericano - Przepis na Drink

Americano – Przepis na Drink

Americano

Lwią część obecnych drinków klasycznych stanowi grupa koktajli, których skład i wygląd wyewoluowały  z, można tak powiedzieć, historycznych przepisów. Przykładem tutaj niech będzie Americano, które wywodzi się od drinku pod nazwą Milano-Torino zwanego królem aperitivo. Milano-Torino stworzone zostało ponoć przez Gaspare Campari i podawane od 1860 roku w Caffe Campari. Lokal ten był ulubionym miejscem spotkań takich znamienitości jak Giuseppe Verdi czy Ernest Hemingway. Przepis na drinka jest dość prosty, gdyż składa się z dwóch alkoholi zmieszanych w równych częściach. Są to Campari z Mediolanu (Milano) i słodki wermut z Turynu (Torino). Historia głosi, iż Amerykanie w czasach prohibicji  intensywnie odwiedzali Włochy w celu zaspokojenia tej podstawowej potrzeby życiowej. Milano-Torino byo dla nich zbyt intensywne, dlatego życzyli sobie zawsze aby dodatkowo rozcieńczyć je wodą gazowaną. Tak też powstało Americano.

Americano – Przepis na Drink

  • 30 ml słodkiego wermutu
  • 30 ml campari
  • 10 ml wody gazowanej

Inna legenda powstania Americano głosi, iż przepis na drink Americano został stworzony ku czci Primo Carnera, pierwszego włoskiego pięściarza, który zdobył w Stanach Zjednoczonych mistrzostwo wagi ciężkiej. Jaka by nie była geneza powstania Americano, jest on jednym z bardziej wszechstronnych koktajli. Z uwagi na swoją wytrawność, jak i lekkość uzyskaną dzięki dolaniu wody gazowanej, Americano może być podawane zarówno przed, w trakcie, jak i po posiłku. Jest dobrym aperitifem, czyli koktajlem pobudzającym apetyt. Może stanowić alternatywę wina podawanego do obiadu. Dobrze sprawdzi się również jako orzeźwiający koktajl serwowany w letnie południe, a przygotowane zawczasu świetnie sprawdzi się na pikniku. Dużą zaletą Americano jest jego niewielka zawartość alkoholu przy dość wyrazistym smaku, dlatego podczas picia nie odczuwa się płytkości tak wyczuwalnej w koktajlach niskoalkoholowych.

Americano było pierwszym drinkiem, jaki zamówił James Bond w pierwszej powieści Iana Fleminga „Casino Royale”. Ponadto, w następnej opowieści o losach najsłynniejszego szpiega „ A view to a kill” pada stwierdzenie, iż w tanich kafejkach należy zamawiać nieskomplikowane drinki, gdyż aby je popsuć, barman musiałby się naprawdę napracować.

Ciekawą modyfikacją Americano jest dodanie odrobiny wyciśniętego soku z pomarańczy lub użycie, w miejsce wody gazowanej, lemoniady lub toniku. Wszystkim tym, którzy lubią gorzkie i wyraziste drinki na pewno przypadnie do gustu inna modyfikacja Milano-Torino czyli Negroni.

Obserwuj nas:

15,622FaniLubię
25,682ObserwującyObserwuj
179,000SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze: