Drinki z BrandyBrandy Alexander - Przepis na Drink

Brandy Alexander – Przepis na Drink

Brandy Alexander

Krąży wiele plotek o początkach istnienia koktajlu Brandy Alexander. Z niektórych źródeł dowiadujemy się, że został stworzony w Londynie specjalnie na wesele księżniczki Mary, inne mówią, że drink został nazwany na cześć Cara Rosji – Aleksandra II. Jedno jednak jest pewne – Brandy Alexsander to prawdziwa gratka dla wielbicieli brandy. Jako ciekawostkę powiemy, że zgodził się z tym nawet John Lennon, który określał ten koktajl mianem swojego ulubionego! 

Brandy Alexander – Przepis na Drink

  • 30 ml brandy
  • 30 ml likieru kakaowego
  • 30 ml śmietanki

Sposób przygotowania:
Zacznij od przygotowania kieliszka, w którym podasz koktajl – w celu schłodzenia napełnij go lodem i odstaw na kilka minut lub wstaw do zamrażarki na czas przygotowania koktajlu.
Do szejkera nasyp lodu, a następnie wlej dokładnie odmierzone (za pomocą jiggera lub miarki kuchennej) składniki. Całość energicznie wstrząsaj przez około 10-15 sekund i odcedź (bez lodu) do schłodzonego kieliszka. Na wierzch koktajlu zetrzyj świeżą gałkę muszkatołową i… gotowe! Wskazówka: Jeżeli nie masz w domu szejkera, zastąp go dużym słoikiem. Do słoika nasyp lodu, wlej wszystkie składniki, dokładnie zakręć, wstrząśnij i przelej koktajl do kieliszka. Resztę kroków powtórz z przepisu powyżej. 

Obserwuj nas:

15,622FaniLubię
25,682ObserwującyObserwuj
180,000SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze: