Drinki z LikieremClipper Cocktail - Przepis na Drink

Clipper Cocktail – Przepis na Drink

Clipper Cocktail

Biografia Peggy Guggenheim, amerykańskiej propagatorki sztuki, wspomina o pochodzeniu nazwy naszego koktajlu. Według Peggy koktajle serwowane były już w 1940 roku podczas lotów Boeingami, które znane były także jako Clippery. A co możemy powiedzieć o samym koktajlu? Na pewno bardzo prosty w składzie, ale także ciekawy i nieoczywisty w smaku. Najlepiej podawać mocno schłodzony!

Clipper Cocktail – Przepis na Drink

  • 40 ml jasnego rumu
  • 40 ml wytrawnego wermutu
  • 10 ml grenadiny

Sposób przygotowania:
Zacznij od przygotowania kieliszka, w którym podasz koktajl. W celu schłodzenia wstaw go do zamrażarki na kilka minut lub wypełnij lodem i odstaw na czas przygotowania drinka. Do szejkera nasyp lodu, a następnie wlej do niego jasny rum, wytrawny wermut oraz grenadynę. Za pomocą jiggera lub miarki kuchennej odmierz odpowiednie ilości, co pozwoli Ci zachować prawidłową recepturę i balans smaku koktajlu. Całość energicznie wstrząśnij w szejkerze i za pomocą sitka barmańskiego odcedź do schłodzonego wcześniej kieliszka.Tak przygotowany koktajl udekoruj skórką z cytryny.

Jeżeli nie masz w domu szejkera, zastąp go dużym słoikiem.  Do słoika nasyp lodu, wlej wszystkie składniki (oprócz wody gazowanej!), dokładnie zakręć i energicznie wstrząśnij. Resztę kroków już znasz. Powodzenia!

Obserwuj nas:

15,622FaniLubię
25,682ObserwującyObserwuj
180,000SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze: