Okazje na DrinkiDrinki na Dzień Kobiet czyli Diabeł ubiera się w koktajle

Drinki na Dzień Kobiet czyli Diabeł ubiera się w koktajle

Każdego roku w Polsce obchodzimy najważniejsze święto w kalendarzu prawdziwego mężczyzny – Dzień Kobiet. Osobiście uważam, że powinniśmy obchodzić je co najmniej co drugi dzień tak aby nie zapominać iż kobieta jest największym skarbem jaki trafił się męskiej rasie. Wręczanie goździka i „nylonów” sprawdzało się w minionej erze, kiedy nie było innych możliwości uhonorowania płci piękniejszej. Obecnie do wyboru mamy większy wachlarz i nie chodzi mi tu o wyrzucenie śmieci czy wbicie gwoździa po półrocznym przypominaniu.

Chodzi mi o coś wyjątkowego i niepowtarzalnego dla innych, coś co wymaga od mężczyzny wysilenia wszystkich swoich zmysłów. Tym czymś jest własnoręcznie przygotowany, autorski drink ofiarowany w prezencie na Dzień Kobiet.

Wpisując w wyszukiwarkę „drinki na Dzień Kobiet” uzyskamy bardzo dużo propozycji bardziej prozaicznych takich jak Cosmopolitan, Pińa Colada, czy Bellini. Jednak idąc tym tropem moglibyśmy porównać się do stylisty starającego się na siłę ubrać wszystkie kobiety w „małe czarne”. Każda kobieta jest (na szczęście) inna i posiada indywidualne spektrum tego co lubi, toleruje lub wręcz nieznosi. Kluczem do stworzenia tego wyjątkowego i niepowtarzalnego drinka jest jego maksymalna personalizacja.

O ile dla mężczyzn liczy się treść, o tyle dla kobiet przede wszystkim ważna jest forma drinka. W przypadku płci pięknej drink jest elementem biżuterii i musi dobrze komponować się z reszta stroju. Skoro kobieta stojąc przed lustrem jest w stanie poświęcić dużo czasu i uwagi aby wszystkie elementy stroju współgrały ze sobą, to dlaczego spodziewamy się że będzie dobrze się czuć z koktajlem absolutnie nie pasującym w kolorze do reszty dodatków. Nie tylko kolorem drinka ale też odpowiednią dekoracją koktajlu możemy dopasować go umiejętnie do oczekiwań, gustu i wizerunku obdarowywanej wybranki. Tak więc najważniejszymi zdolnościami są baczna obserwacja i rozpoznanie terenu.

Wygląd drinka jest może kluczowym w doborze, jednak nie wolno zapominać iż ma on jeszcze pięknie pachnieć i smakować. Wiedza na temat rodzaju używanych perfum ułatwi odpowiednie dopasowanie nut aromatycznych drinka. Jeżeli dodatkowo znamy kulinarne preferencje naszej wybranki to z łatwością jesteśmy w stanie przełożyć je na grunt koktajlowy.

Nie da się stworzyć uniwersalnego drinka na Dzień Kobiet. ale można zwiększyć szanse sukcesu biorąc pod uwagę poniższe wskazówki:

1. Najlepiej podawać drinka w kieliszku koktajlowym, kieliszku do wina lub szampana. Szkło na nóżce jest dużo bardziej kobiece, delikatne i eleganckie.
2. Kolor drinka musi korespondować z dodatkami zaś dekoracja powinna nawiązywać do biżuterii. W razie braku pomysłów najlepiej wykorzystać kolor czerwony, który jest kolorem miłości i na pewno dobrze się sprawdzi.
3. Jeżeli nie jesteśmy w stanie rozpoznać aromatów w perfumach najlepiej stworzyć kompozycję kwiatową lub egzotycznie owocową.
4. Smak niezbyt słodki, raczej przełamany kwasowością lub delikatnie goryczą.

Tak więc panowie wysilcie swoje zmysły i postarajcie się stworzyć ten jeden oryginalny koktajl, który gwarantuję iż będzie tym najlepszym i niezapomnianym.

Przepisy na drinki na dzień kobiet lub inne specjalne okazje znajdziesz w naszym dziale „Wspólne Drinkowanie”.

Żaden drink nie wpadł Ci w oko? Przedstawiamy listę dodatkowych 5 receptur, które mogą Cię zachwycić!

Patryk Le Nart
Patryk Le Narthttp://www.msbis.com
Dyrektor i założyciel Międzynarodowej Szkoły Barmanów i Sommelierów, właściciel Bar Catering i portalu koktajlowego MojBar.pl. Posiada wykształcenie kierunkowe zdobyte w USA i wieloletnie doświadczenie zawodowe w najlepszych lokalach Nowego Jorku. Współtwórca oraz sędzia techniczny konkursów barmańskich w stylu klasycznym i flair. Od lat występuje w roli eksperta, konsultanta, konferansjera. Miłośnik barmaństwa na najwyższym poziomie, znawca wykwintnych alkoholi i właściciel największej w Polsce ich kolekcji.

Obserwuj nas:

15,622FaniLubię
25,682ObserwującyObserwuj
180,000SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze: