Drinki z LikieremEnvy - Przepis Na Drink

Envy – Przepis Na Drink

Envy

Envy to zielonkawy koktajl, kryjący w sobie wiele smaków. Wódka jabłkowa sprawia, że jest wyjątkowo rześki, frangelico nadaje mu orzechowych aromatów, likiery melonowe i brzoskwiniowe powodują, że jest słodki i owocowy. Natomiast sok z limonki dodaje od siebie cytrusowe nuty. Jeśli jesteś spragniony i nie do końca przekonany na co się zdecydować, spróbuj czegoś co jest niejednoznaczne.

Envy – Przepis Na Drink

  • 10 ml wódki jabłkowej
  • 20 ml likieru Frangelico
  • 40 ml likieru melonowego
  • 20 ml likieru brzoskwiniowego
  • 10 ml soku z limonki

Sposób przygotowania:

Zacznij od przygotowania kieliszka, w którym podasz koktajl – w celu schłodzenia napełnij go lodem i odstaw na kilka minut lub wstaw do zamrażarki na czas przygotowania koktajlu.
Do szejkera nasyp lodu, a następnie wlej dokładnie odmierzone (za pomocą jiggera lub miarki kuchennej) składniki. Całość energicznie wstrząsaj przez około 10-15 sekund i odcedź (bez lodu) do schłodzonego kieliszka. Rant kieliszka udekoruj za pomocą karambolli i… gotowe!

Wskazówka: Jeżeli nie masz w domu szejkera, zastąp go dużym słoikiem. Do słoika nasyp lodu, wlej wszystkie składniki, dokładnie zakręć, wstrząśnij i przelej koktajl do kieliszka. Resztę kroków powtórz z przepisu powyżej.

 

Obserwuj nas:

15,622FaniLubię
25,682ObserwującyObserwuj
179,000SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze: