Drinki z GinemGibson - Przepis na Drink

Gibson – Przepis na Drink

Gibson

Co ma wspólnego Sandra Bullock i cebulka koktajlowa? Odpowiedź kryje się w koktajlu Gibson. W The Net, filmie z 1995 roku, Gibson był ulubionym drinkiem bohaterki granej przez Sandrę. A co z cebulką koktajlową? Już od powstania naszego drinka, ten nieoczywisty garnish jest jego nieodłączną częścią. Koktajl sam w sobie jest bardzo wytrawny i nie każdemu przypadnie do gustu, ale z pewnością jest pozycją obowiązkową do odhaczenia podczas alkoholowych podbojów. 

Gibson – Przepis na Drink

  • 60 ml ginu
  • 10 ml wermutu wytrawnego

Sposób przygotowania:
Zacznij od przygotowania kieliszka, w którym podasz koktajl. W celu schłodzenia wstaw go do zamrażarki na kilka minut lub wypełnij lodem i odstaw na czas przygotowania drinka. Do szklanicy  wypełnionej lodem wlej gin oraz wytrawny wermut.  W odmierzeniu dokładnych ilości pomoże Ci jigger lub miarka kuchenna. Dokładnie zamieszaj składniki i odcedź  do schłodzonego szkła. Tak przygotowany koktajl udekoruj cebulką koktajlową. 

Wskazówka: Jeżeli nie posiadasz w domu szklanicy barmańskiej, zastąp ją dużym słoikiem. Do słoika nasyp lodu, wlej składniki i dokładnie zamieszaj. Następnie, tak samo jak w przepisie powyżej, przelej koktajl do schłodzonego szkła oraz udekoruj.  

 

Obserwuj nas:

15,622FaniLubię
25,682ObserwującyObserwuj
180,000SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze: