Drinki z LikieremGodmother - Przepis na Drink

Godmother – Przepis na Drink

Godmother

Nazywanie drinków na cześć znanych filmów jest praktyką dość częstą. Oczywiście nie byle jakich filmów, tylko tych będących na topie. Filmy te jeszcze muszą mieć jakąś charakterystyczną cechę lub  niepowtarzalne hasło przewodnie. Po prostu muszą się dobrze kojarzyć, tak aby drink nazwany na jego cześć również dobrze się kojarzył. Jednym z bardziej znanych mariaży jest drink pod nazwą Godfather czyli Ojciec Chrzestny nazwany na cześć wybitnego filmu Francisa Forda Coppoli.

Godmother – Przepis na Drink

Drink w składzie zawiera 40 ml szkockiej whisky oraz 20 ml włoskiego likieru amaretto zmieszanych razem w niskim szkle z lodem. Popularność tego koktajlu zrodziła kolejne pokolenie drinków takich jak Godmother czy Godchild. Godmother w przeciwieństwie do swojego męskiego protoplasty zawiera 40 ml czystej wódki oraz 20 ml wspomnianego już włoskiego likieru amaretto. Natomiast „najmłodszy” członek rodziny bazuje na połączeniu składników z Godmother wspartych dodatkowo śmietanką. W tym wypadku nie wystarczy składniki zamieszać w niskim szkle z lodem tak jak to ma miejsce w Godmother, ale w związku z użytą śmietanką trzeba ten drink wstrząsnąć mocno z lodem w szejkerze. Godmother podobnie jak reszta rodziny jest drinkiem typowo deserowym serwowanym po posiłku lub jako zamiennik deseru. Godmother jest też typowym drinkiem „dyskotekowym” słodkim, energetycznym, a do tego szybkim w przygotowaniu.

Godmother – Składniki

W niektórych miejscach można zaobserwować, iż barmani nawet nie mieszają Godmother po prostu nalewając składniki na lód w szklance. W takim przypadku należy bezwarunkowo zachować odpowiednią kolejność nalewanych składników. Wiadomo, że alkohole zawierające mniej alkoholu, w tym wypadku amaretto, są dużo cięższe niż alkohole mocne takie jak wódka. Jeżeli komponowanie Godmother zaczniemy od likieru amaretto, to osiądzie on na dnie. Lekka wódka nalana w dalszej kolejności utrzymywać będzie się na wierzchu, co spowoduje, iż drink będzie po prostu nie smaczny. Nalewając w poprawnej kolejności, drugie z rzędu nalane amaretto pod swoim ciężarem będzie samo mieszać się z lekką wódką co spowoduje iż rzeczywiście można zrezygnować z mieszania Godmother.

Obserwuj nas:

15,622FaniLubię
25,682ObserwującyObserwuj
179,000SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze: