Drinki z GinemHanky Panky - przepis na drink

Hanky Panky – przepis na drink

Hanky Panky był pomysłem Ady Coleman (znanej jako „Coley”), która pracowała jako barman w Savoy Hotel w 1903 roku. Dzięki jej mecenasowi, Rupertowi D’Oyly Carte, Ada ostatecznie stała się głównym barmanem i robiła koktajle dla takich osobowości jak Mark Twain, książę Walii, czy Sir Charles Hawtrey. Według opowieści, Coleman stworzyła Hanky Panky właśnie dla Hawtrey’a. Hanky Panky to koktajl zrobiony z ginu, słodkiego wermutu i Fernet-Branca. Przypadnie więc do gustu wszystkim miłośnikom wyraźnych smaków!

Hanky Panky – Przepis na Drink

  • gin – 40 ml
  • słodki wermut – 40 ml
  • Fernet-Branca – 3 dashe
  • zest z pomarańczy

Sposób przygotowania:

Do szejkera wypełnionego lodem wlej odpowiednie ilości składników. W odmierzeniu dokładnych ilości pomoże Ci jigger lub miarka kuchenna. Wstrząśnij składniki i za pomocą sitka barmańskiego odcedź do schłodzonego wcześniej kieliszka (bez lodu). Tak przygotowany koktajl udekoruj zestem z pomarańczy. Gotowe!

Podpowiadamy: Jeżeli nie posiadasz w domu szejkera, zastąp go dużym słoikiem. Do słoika wlej wszystkie składniki, dokładnie zakręć i wstrząśnij (przez około 15 sekund). Następnie, tak samo jak w przepisie powyżej, odcedź koktajl do kieliszka oraz udekoruj.

Obserwuj nas:

15,622FaniLubię
25,682ObserwującyObserwuj
179,000SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze: