Drinki z LikieremHawaiian Cosmopolitan - Przepis na Drink

Hawaiian Cosmopolitan – Przepis na Drink

Hawaiian Cosmopolitan

Jedna z wielu wersji klasycznego Cosmo. Czym zatem zaskakuje nas Hawaiian Cosmopolitan? Odpowiedź nasuwa się w momencie czytania składników – cudownym jabłkowym smakiem. Warto zauważyć, że nasz koktajl wykonany jest na wódce cytrynowej, co pozwala zachować mu świeżość, a sok z limonki nadaje nutkę tropikalności. Sprawdźcie go i pokochajcie!

Hawaiian Cosmopolitan – Przepis na Drink

  • 40 ml wódki cytrynowej
  • 20 ml likieru jabłkowego
  • 20 ml soku jabłkowego
  • 10 ml soku z limonki

Sposób przygotowania:
Zacznij od przygotowania kieliszka, w którym podasz koktajl. W celu schłodzenia wstaw go do zamrażarki na kilka minut lub wypełnij lodem i odstaw na czas przygotowania drinka. Do szejkera nasyp lodu, a następnie za pomocą jiggera lub miarki kuchennej dokładnie odmierz i wlej wszystkie składniki. Energicznie wstrząśnij i tak przygotowany koktajl za pomocą sitka barmańskiego odcedź do schłodzonego kieliszka (bez lodu). Jako dekoracji użyj ananasa. Jeżeli masz pod ręką ananasa z puszki, użyj połowy lub ćwiartki plasterka. W przypadku świeżego owocu, najlepiej „na oko” odkroić niewielki kawałek i udekorować nim koktajl. I gotowe!

Wskazówka: Jeżeli nie posiadasz w domu szejkera, możesz śmiało zastąpić go dużym słoikiem. Wypełnij słoik lodem, wlej odpowiednie ilości składników, dokładnie zakręć i wstrząśnij.

Obserwuj nas:

15,622FaniLubię
25,682ObserwującyObserwuj
179,000SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze: