Drinki z LikieremJak zrobić zielone piwo na dzień Świętego Patryka?

Jak zrobić zielone piwo na dzień Świętego Patryka?

Dzień Świętego Patryka obchodzony jest przede wszystkim w Irlandii, jednak to w Stanach Zjednoczonych odbędą się największe wszelkiego rodzaju parady i celebracje. Jednym z kluczowych elementów jest obecność koloru zielonego, również pod postacią zielonego piwa. Jak takie piwo przygotować? Okazuje się, że sprawa jest banalnie prosta.

Zacznijmy jednak od początku i cofnijmy się do V wieku, kiedy to Św. Patryk ściągnął do Irlandii sztukę destylacji alkoholu. Tak przynajmniej głosi legenda, dzięki której również dowiadujemy się, iż Św. Patryk wygonił węże z zielonej wyspy. Wszystko to wydaje się jednak trochę podejrzane, biorąc pod uwagę fakt, iż pierwsze wzmianki o destylacji pochodzą dopiero z XV wieku. Tak czy siak, dzięki tej legendzie patron Irlandczyków jest również patronem ważnej grupy społecznej, czyli tych co za kołnierz nie wylewają. Biorąc pod uwagę to, iż powyższa grupa stanowi bardzo duży odsetek irlandzkiego narodu, celebracje 17 marca będą bardzo huczne.

Mimo, iż Św. Patryk jest patronem zarówno Irlandii jak i Nigerii (na prawdę), to najgłośniej będzie tego dnia w Stanach Zjednoczonych. Tradycyjnie najważniejsze budynki będą podświetlone na zielono, wodospad Niagara rozświeci się zielonym światłem, czy w końcu 20 kilo zielonego barwnika zostanie wsypane do rzeki Chicago zamieniając ją w emeraldowy potok. W końcu we wszystkich barach serwowane będą tradycyjne irlandzkie potrawy w towarzystwie zielonego piwa. Tu właśnie należy nadmienić, iż tradycja barwienia piwa na zielono jest pomysłem amerykańskim, a dokładnie irlandzkich emigrantów w Ameryce. W Irlandii świętuje się pokaźnymi ilościami Stouta w towarzystwie irlandzkiej whiskey, a na hasło zielone piwo można raczej wywołać szyderczy uśmieszek na twarzy barmana.

Jak zrobić zielone piwo?

Przede wszystkim należy sobie przypomnieć lekcje plastyki i wiedzę na temat łączenia kolorów czyli tego, iż kolor zielony uzyskamy z połączenia kolorów żółtego i niebieskiego. Należy zatem wziąć zwykłe jasne piwo i połączyć je z niebieskim barwnikiem. Barwnik można zakupić w sklepie cukierniczym albo kupić syrop lub likier Blue Curacao dostępny w każdym większym sklepie. Oczywiście odcień jaki uzyskamy po połączeniu zależeć będzie od koloru i ilości użytych składników.

Przepis na zielone piwo:

Do szklanki wlać delikatnie jasne piwo.
Następnie nalewać syropu lub likieru Blue Curacao do momentu uzyskania zielonej barwy.
Syrop dosłodzi naszą kompozycję zaś likier doda jeszcze ekstra mocy.

Na zdrowie i miłej zabawy!

Obserwuj nas:

15,622FaniLubię
25,682ObserwującyObserwuj
179,000SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze: