PoradnikiJaką wódkę kupić na prezent? Finlandia, Belvedere, Wyborowa, a może Chopin?

Jaką wódkę kupić na prezent? Finlandia, Belvedere, Wyborowa, a może Chopin?

Pytanie jaką wódkę kupić na prezent niby wydaje się proste, jednak kiedy staniemy przed półkami uginającymi się od mnogości flaszek narasta nam niezły mętlik w głowie. Właściwie nie wiemy czym się kierować. Czy własnymi upodobaniami, ceną, a może tym co nowe i nieznane? Warto aby wybrana przez nas wódka niosła za sobą nie tylko wysoką jakość ale również tak zwane „story”. Aby wręczając prezent móc powiedzieć też kilka słów dlaczego nasz wybór na prezent padł właśnie na tą kupioną wódkę, a nie na inną. 

Zanim przedstawimy kilka propozycji jaka kupić wódkę na prezent, warto przypomnieć, iż bez względu na to czy kupujemy wódkę na prezent, na wesele, na imprezę czy na własne potrzeby, powinniśmy zwrócić uwagę na co najmniej dwie rzeczy. Po pierwsze wybierajmy wódkę jednorodną, taką która na etykiecie ma wyraźnie sprecyzowane z czego została zrobiona. Czyli taką z jednego konkretnego zboża lub ziemniaków. Po drugie unikajmy wódek gdzie widać przerost formy nad treścią, czyli tych które według producenta filtrowane były przez „kosmiczne” minerały etc. Zatem jaką wódkę wybrać na prezent?

Jaką wódkę kupić na prezent? Wódka Finlandia

Numer jeden w Polsce wśród importowanych wódek. Produkowana wyłącznie w jednym miejscu w Finlandii skąd wysyłana jest na cały świat, a do naszego kraju dociera prawie co trzecia butelka! Trudno w to uwierzyć ale wypijamy prawie 1/3 światowej jej produkcji. Ponoć każdy nowy wariant smakowy Finlandii przed wypuszczeniem na rynki światowe testowany jest na najważniejszych odbiorcach czyli na nas 🙂 . Z wersji smakowych na uwagę zasługuje Finlandia grejpfrutowa i kokosowa.

Jaką wódkę kupić na prezent? Wódka Belvedere

Pierwsza wódka klasy super premium jaka pojawiła się na świecie i zapoczątkowała nurt wódek w cenie przekraczających równowartość 100 pln. Produkowana tylko w jednym miejscu na świecie – w Żyrardowie z najwyższej jakości Dańkowskiego Żyta. Wchodzi w skład portfolio LVMH czyli jednego z największych producentów dóbr luksusowych na świecie. Ostatnio na rynku pojawiły się odmiany „Single Estate” Belvedere Lake Bartężek i Belvedere Smogóry Forest czyli odmiany wytwarzane z żyta pochodzącego z określonych polskich regionów. Przepięknie zabutelkowane idealnie sprawdzą się na prezent.

Jaką wódkę kupić na prezent? Wódka Chopin Potato

Najwyższej klasy wódka ziemniaczana będąca jako pierwszą nie zbożową w segmencie wódek klasy super premium. Uhonorowana złotymi medalami na światowych konkursach. Jej sprzedaż, pomimo dość wysokiej ceny ok. 35$, osiąga rocznie w Stanach Zjednoczonych pułap prawie miliona butelek. Produkowana w Siedlcach ze specjalnej odmiany ziemniaków. Wódkę Chopin można też spotkać w wersjach zbożowych. Na wyróżnienie zasługuje Chopin wytwarzany w 100% z żyta.

Jaką wódkę kupić na prezent? Wódka Wyborowa

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych wódek polskich na świecie. Spełnia wymogi definicji „Polskiej Wódki” dokładnie określającej rygorystyczne warunki produkcji. Między innymi te, które mówią iż musi być wyprodukowana w Polsce z wyłącznie polskich surowców. Jest to jeden z głównych atutów wyróżniających Wyborową na tle pozostałych wódek w swojej klasie dostępnych w Polsce. 

Podane powyżej marki wódek są tylko niewielkim odsetkiem wszystkich dostępnych na polskim rynku, stad wybór wódki na prezent jest niezwykle trudny. Grunt żeby wybierać z głową i czytać etykiety ze zrozumieniem czyli szukać tego czego producent nie chciał napisać 🙂

Obserwuj nas:

15,622FaniLubię
25,682ObserwującyObserwuj
180,000SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze: