Drinki z GinemLondon Calling - Przepis na Drink

London Calling – Przepis na Drink

London Calling

Bardzo ciekawi Nas szczegółowa historia nazwy tego stylowego drinka. Wiemy na pewno, że koktajl London Calling pierwszy raz zaserwowany został w 2003 roku w barze Oxo Tower Bar & Brasserie w Londynie. Wiemy też, że już od samego powstania, koktajl London Calling cieszył się ogromną sympatią, a jego klasyczny smak towarzyszy bankietom na całym świecie! 

London Calling – Przepis na Drink

  • 40 ml ginu
  • 10 ml słodkiego wermutu
  • 30 ml likieru z tarniówki
  • 2 dashe bittersa pomarańczowego

Sposób przygotowania:
Zacznij od przygotowania kieliszka, w którym podasz koktajl. Wypełnij go lodem i odstaw na jakiś czas lub wstaw do zamrażarki na kilka minut w celu schłodzenia. Do szklanicy barmańskiej  wypełnionej lodem wlej dokładnie odmierzone składniki (użyj jiggera lub miarki kuchennej), a następnie energicznie zamieszaj. Za pomocą sitka barmańskiego odcedź koktajl do schłodzonego kieliszka (bez lodu). Jako dekoracji użyj skórki z pomarańczy. Smacznego!

Podpowiadamy: Nie martw się jeżeli nie masz w domu szklanicy barmańskiej – możesz śmiało zastąpić ją dużym słoikiem. Słoik wypełnij lodem, wlej do niego składniki,  energicznie zamieszaj i odcedź do kieliszka. Resztę kroków już znasz!

Obserwuj nas:

15,622FaniLubię
25,682ObserwującyObserwuj
180,000SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze: