Drinki z LikieremMilanese - Przepis na Drink

Milanese – Przepis na Drink

Milanese

Jeżeli myślimy o typowo włoskim aromacie uchwyconym w napoju, bezsprzecznie wskażemy na koktajl Milanese. Ten drink składa się w 90% z włoskiego wyrafinowania połączonego z cytrynową kwaskowatością i świeżością. Definitywnie polecamy go każdemu smakoszowi włoskiej kuchni!

Milanese – Przepis na Drink

  • 40 ml campari
  • 20 ml galliano
  • 40 ml soku z cytryny
  • 10 ml syropu orszadowego

Sposób przygotowania:
Zacznij od przygotowania kieliszka, w którym podasz koktajl. Wypełnij go lodem i odstaw na kilka minut lub w celu schłodzenia wstaw do zamrażarki na czas przygotowania drinka. Do szejkera nasyp lodu, a następnie wlej odmierzone za pomocą jiggera lub miarki kuchennej składniki. Pamiętaj! Dokładne ilości składników pozwolą koktajlowi zachować balans smaków oraz oryginalną recepturę. 

Wszystko energicznie wstrząśnij, a następnie odcedź do schłodzonego kieliszka bez lodu. Garnishem naszego koktajlu będzie skórka z pomarańczy. Smacznego! 

Dobra rada: Jeżeli nie posiadasz w domu szejkera, nic straconego! Możesz zastąpić go dużym, zakręcanym słoikiem. Do słoika nasyp lodu, wlej odmierzone składniki, dokładnie zakręć i energicznie wstrząśnij. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami w przepisie powyżej. Powodzenia!

Obserwuj nas:

15,622FaniLubię
25,682ObserwującyObserwuj
180,000SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze: