Drinki z WhiskyNew Yorker - Przepis na Drink

New Yorker – Przepis na Drink

New Yorker

Bardzo prosty, bardzo elegancki, bardzo amerykański, a dzięki idealnej kompozycji składników zachowuje zrównoważony balans smaków. Jedno jest pewne – koktajl New Yorker to prawdziwa gratka dla smakoszy amerykańskiego bourbon whiskey! Barmani są zgodni co do pozostawienia wolnej ręki w kwestii wyboru whiskey używanej do stworzenia drinka New Yorker. Najczęściej jednak spotkacie go w wersji z  amerykańską whiskey Jack Daniel’s. 

New Yorker – Przepis na Drink

  • 40 ml amerykańskiego bourbon whiskey
  • 20 ml soku z cytryny
  • 10 ml syropu cukrowego
  • 10 ml grenadiny

Sposób przygotowania:
Pierwszym krokiem jest schłodzenie kieliszka, w którym podasz koktajl – napełnij go lodem lub włóż do zamrażarki na kilka minut. Do szejkera nasyp lodu, a następnie wlej po kolei wszystkie składniki i wstrząśnij. Jeżeli nie posiadasz w domu szejkera, śmiało możesz zastąpić go dużym, zakręcanym słoikiem. Wystarczy, że wsypiesz do niego lód oraz pozostałe składniki, zakręcisz i mocno wstrząśniesz (przez około 15 sekund)

Przy pomocy sitka barmańskiego do schłodzonego kieliszka odcedź koktajl z szejkera lub słoika. Ostatnią rzeczą, którą musisz zrobić jest dekoracja koktajlu skórką pomarańczy… i gotowe!  Życzymy smacznego. 

Obserwuj nas:

15,622FaniLubię
25,682ObserwującyObserwuj
179,000SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze: