RecenzjeNiewinni czarodzieje 2.0 Powiśle (Warszawa) - recenzja

Niewinni czarodzieje 2.0 Powiśle (Warszawa) – recenzja

Właściwie to długo nie wiedziałem, jak ugryźć ten temat; do recenzji zabierałem się jak pies do jeża sądząc, że po pierwszym wielkim szumie miejsce przycichnie i pozostanie epizodem, nad którym nie musiałbym się pochylać. Spodziewałem się, iż ten nadmuchany balonik wypełniony „fancy” lokalizacją, współtwórcą w postaci Króla TVN i w końcu wydumanym menu pęknie szybciej niż „małpka” kupiona w Żabce i wypita na przystanku. Wygląda jednak na to, że się myliłem…

Ostatnio miałem okazje kilkakrotnie odwiedzić NC20 (skrót wygląda trochę jak wzór chemiczny, ale łatwiej będzie mi nim operować) i za każdym razem byłem pod dużym wrażeniem liczby Gości okupujących lokal. Oczywiście część z przybyłych liczyło na to, iż w drzwiach pojawi się Kuba Wojewódzki, jednak Kuby tam nie było – byłem ja.  Nie bez powodu nawiązałem tu do jednej z moich ulubionych scen z filmu „Poszukiwany, Poszukiwana”, a to dlatego, iż nazwa Niewinni Czarodzieje 2.0 zaczerpnięto z innego kultowego filmu, wyreżyserowanego w tym wypadku przez Andrzeja Wajdę. 

Czy nazwa NC20 jest adekwatna do spójności konceptu, nie mi to oceniać, gdyż wybiega on swoją formą trochę poza moją specjalizację. W informacji prasowej można przeczytać, iż jest to w 2/3 restauracja i w 1/3 klub. Jestem jednak pewien, że zapytawszy szefa kuchni uzyskamy jasną informację, iż NC20 to restauracja, zaś od barmanów usłyszymy, iż jest to cocktail bar. Dzieła kucharzy spróbowałem tylko raz i dlatego nie będę się w tej materii wypowiadał, jednak co do koktajli wyrobiłem sobie już zdanie i temu poświęcę dalszą część tego tekstu. 

Zacznijmy od baru, który majestatycznie rozciąga się wzdłuż dwóch ścian lokalu i swobodnie mieści kilkanaście stołków, niestety nie do końca wygodnych. Tak więc po pewnym czasie cztery litery przypominają o sobie i poddają pomysł zmiany lokalu. Szkoda, bo widok na bar rozciąga się zacny i jest na czym zawiesić oko. Niestety po dłuższej obserwacji zauważa się również brak przywiązania do detali, coś co rzuca mi się w oczy wtedy, gdy akurat na zmianie nie ma barmanki (chłopy to jednak bałaganiarze). Kolekcja alkoholi bardziej szeroka niż wysoka, co oznacza, iż więcej mamy tu wariantów jednaj marki niż produktów od kilku producentów. Jest w czym wybrać, jednak jakiejś specjalnej degustacji porównawczej sobie nie zrobimy. 

Kartę drinków zaliczyć można do dzieł sztuki. Ładna, elegancka i z jajem. Powinna być przywiązana łańcuchem do baru, gdyż pewnie niejednemu z Gości wpadł pomysł umieszczenia jej w swojej domowej biblioteczce. Temat przewodni tej edycji karty drinków to zabawa, karnawał i wszelkiego rodzaju festyny spotykane na całym świecie. Koktajle dedykowane są hucznym ulicznym występom w Wenecji, Nowym Orleanie, Chinach, Meksyku czy Boliwii. Każdy z autorskich koktajli smakiem lub formą podania nawiązuje do klimatu konkretnego miejsca. Cena 30 PLN ujednolicona dla wszystkich kompozycji, w porównaniu do podobnych miejsc, nie należy do najniższych, jednak musimy pamiętać, iż dostajemy coś naprawdę unikalnego i wyjątkowego.

Wyjątkowa jest również barmańska obsługa w NC20. Widać, że ekipa zna się na rzeczy, dysponuje szeroką wiedzą i równie szerokim uśmiechem. Barman, który mnie obsługiwał, dosłownie oczarował nas swoim wyjątkowym, powitalnym uśmiechem. 😉

Sumując, Niewinni Czarodzieje 2.0. są miejscem, które warto odwiedzić przynajmniej po to, żeby poczuć wyjątkową energię i podegustować nietuzinkowych drinków. Miejsce idealnie sprawdza się na wypad w szerszym gronie, by popić i coś przekąsić. Nie jest idealne na romantyczną kolację, ale świetne na pogaduchy we dwoje przy barze. Kto wie, może uda Wam się spotkać tam Kubę, a może znowu będę tam tylko ja? 😊

Patryk Le Nart

Patryk Le Nart
Patryk Le Narthttp://www.msbis.com
Dyrektor i założyciel Międzynarodowej Szkoły Barmanów i Sommelierów, właściciel Bar Catering i portalu koktajlowego MojBar.pl. Posiada wykształcenie kierunkowe zdobyte w USA i wieloletnie doświadczenie zawodowe w najlepszych lokalach Nowego Jorku. Współtwórca oraz sędzia techniczny konkursów barmańskich w stylu klasycznym i flair. Od lat występuje w roli eksperta, konsultanta, konferansjera. Miłośnik barmaństwa na najwyższym poziomie, znawca wykwintnych alkoholi i właściciel największej w Polsce ich kolekcji.

Obserwuj nas:

15,622FaniLubię
25,682ObserwującyObserwuj
180,000SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze: