Drinki z GinemPaisley Martini - Przepis na Drink

Paisley Martini – Przepis na Drink

Paisley Martini

Jeżeli szukasz klasycznego i wytrawnego koktajlu, Paisley Martini jest wyborem doskonałym! Idealnie pasuje jako aperitif, czyli napój alkoholowy podawany przed posiłkiem w celu pobudzenia apetytu. Dodatkowo, takie koktajle najczęściej spożywane są na stojąco, jednak oczywiście nie jest to wymagane. Polecamy jednak bardzo uważać na tego drinka, a szczególnie przed posiłkiem! Dzięki tak zgrabnemu połączeniu alkoholi, Paisley Martini bardzo dobrze smakuje i bardzo dobrze działa!

Paisley Martini – Przepis na Drink

  • 60 ml ginu
  • 10 ml szkockiej blended whisky
  • 20 ml wytrawnego wermutu

Sposób przygotowania:
Zacznij od przygotowania kieliszka, w którym podasz koktajl. W celu schłodzenia wstaw go do zamrażarki na kilka minut lub wypełnij lodem i odstaw na czas przygotowania drinka. Do szklanicy  wypełnionej lodem wlej gin, szkocką blended whisky oraz wytrawny wermut.  W odmierzeniu dokładnych ilości pomoże Ci jigger lub miarka kuchenna.

Dokładnie zamieszaj składniki i odcedź  do schłodzonego szkła. Tak przygotowany koktajl udekoruj skórką cytryny. 

Wskazówka: Jeżeli nie posiadasz w domu szklanicy barmańskiej, zastąp ją dużym słoikiem. Do słoika nasyp lodu, wlej wszystkie składniki i dokładnie zamieszaj. Następnie, tak samo jak w przepisie powyżej, przelej koktajl do wysokiego szkła oraz udekoruj.  

Obserwuj nas:

15,622FaniLubię
25,682ObserwującyObserwuj
179,000SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze: