Drinki z GinemPimm's Cocktail - Przepis na Drink

Pimm’s Cocktail – Przepis na Drink

Pimm’s Cocktail

Idealny na uroczystą kolację, ale zdecydowanie polecamy go także na okazje bardziej kameralne. Pimm’s Cocklail jest bardzo szybki i prosty w przygotowaniu, ale zrobi doskonałe wrażenie na Waszych gościach. Przekonajcie się sami!  

Pimm’s Cocktail – Przepis na Drink

  • 20 ml ginu
  • 10 ml szampana lub wina musującego
  • 40 ml Pimm’s no. 1
  • 10 ml soku z cytryny
  • 10 ml syropu cukrowego

Sposób przygotowania:
Koktajl podajemy w schłodzonym szkle, dlatego zacznij od wypełnienia kieliszka lodem lub wstawienia go do zamrażarki na kilka minut, a następnie przygotuj szejker i wszystkie składniki. Do odmierzenia dokładnych ilości użyj jiggera lub miarki kuchennej. Do szejkera wypełnionego lodem wlej gin, Pimm’s no. 1, sok z cytryny i syrop cukrowy i energicznie wstrząśnij. Za pomocą sitka barmańskiego odcedź tak przygotowanego drinka do schłodzonego kieliszka. Całość uzupełnij szampanem  (lub winem musującym) i udekoruj skórką z pomarańczy.

Podpowiedź: Szejker możesz zastąpić dużym słoikiem. Wsyp do niego lód, następnie wlej wszystkie składniki (oprócz szampana lub wina musującego!), dokładnie zakręć i wstrząśnij. Kolejne kroki powtarzaj tak samo, jak w przepisie powyżej. Smacznego!

Obserwuj nas:

15,622FaniLubię
25,682ObserwującyObserwuj
180,000SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze: