Drinki z TequiląPineapple Margarita - Przepis na Drink

Pineapple Margarita – Przepis na Drink

Pineapple Margarita

Wygląda obłędnie, a smakuje jeszcze lepiej! Pineapple Margarita jest egzotyczną kuzynką klasycznej Margarity. Sok ananasowy dodaje naszemu koktajlowi słodyczy oraz letniego, tropikalnego aromatu. Pineapple Margaritę spotkamy w wielu wersjach wizualnych – w wysokim szkle, w niskim szkle, w kieliszku, w stylizowanych na rzeźby szklankach, z garnishem w postaci ananasa, z udekorowanymi cukrem krawędziami szklanki… Jednego możemy być pewni – za każdym razem smakuje nieziemsko! 

Pineapple Margarita – Przepis na Drink

  • 40 ml srebrnej tequili
  • 10 ml cointreau
  • 40 ml soku ananasowego

Sposób przygotowania:
Pierwszym krokiem w naszym przepisie będzie przygotowanie kieliszka, w którym podasz drinka. Wypełnij go lodem i odstaw na kilka minut w celu schłodzenia lub wstaw do zamrażarki na czas przygotowania koktajlu. Za pomocą jiggera lub miarki kuchennej odmierz dokładne ilości składników i wlej do szejkera wypełnionego lodem. Energicznie wstrząśnij (przez około 10-15 sekund), a następnie odcedź do przygotowanego wcześniej kieliszka. Ostatnim krokiem do koktajlu doskonałego jest garnish – do dekoracji użyj ananasa. Jeżeli masz pod ręką ananasa z puszki, użyj połowy lub ćwiartki plasterka. W przypadku świeżego owocu, najlepiej „na oko” odkroić niewielki kawałek i udekorować nim koktajl.

Wskazówka: Jeżeli nie posiadasz w domu szejkera, możesz śmiało zastąpić go dużym słoikiem. Wypełnij słoik lodem, wlej odpowiednie ilości składników, dokładnie zakręć i wstrząśnij.

Obserwuj nas:

15,622FaniLubię
25,682ObserwującyObserwuj
180,000SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze: