Drinki z WhiskyRaspberry Lynchburg - Przepis na Drink

Raspberry Lynchburg – Przepis na Drink

Raspberry Lynchburg

Raspberry Lynchburg to koktajl, który łączy smaki wprost idealnie! Z jednej strony wyczuwamy przyjemną słodycz, z drugiej kontrastuje z nią kwasowość nadana przez cytrynę i limonkę. Całość wzmocniona jest aromatyczną amerykańską tennessee whiskey. Z pewnością jest to strzał w dziesiątkę dla osób, które nie są przekonane do zbyt mocnych drinków lub dopiero zaczynają swoją przygodę z whisky. Z resztą przekonajcie się sami!

Raspberry Lynchburg – Przepis na Drink

  • 40 ml amerykańskiej tennessee whiskey
  • 20 ml chambord
  • 10 ml soku z limonki
  • 10 ml soku z cytryny
  • 20 ml syropu cukrowego
  • 100 ml lemoniady lub sprite

Sposób przygotowania:
Szejker napełnij lodem. Wlej odpowiednią ilość soku z limonki, soku z cytryny, syropu cukrowego i whiskey. Do odmierzenia ilości składników użyj jiggera lub miarki kuchennej. Wszystkie składniki wstrząśnij w szejkerze, a następnie przelej do wysokiego szkła. Wlej chambord i całość uzupełnij lemoniadą. Na koniec udekoruj drinka malinami, jeżynami lub wisienkami koktajlowymi. Pozostaje nam tylko powiedzieć „Na zdrowie”!

Mała podpowiedź: Jeżeli nie masz w domu szejkera, możesz śmiało zastąpić go dużym słoikiem. Do słoika nasyp lodu, wlej sok z limonki, sok z cytryny, syrop cukrowy i whiskey, dokładnie zakręć i energicznie wstrząśnij (przez około 15 sekund). Resztę kroków już znasz!

Obserwuj nas:

15,622FaniLubię
25,682ObserwującyObserwuj
180,000SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze: