Drinki z WódkąRaspberry Mule - Przepis na Drink

Raspberry Mule – Przepis na Drink

Raspberry Mule

Po samych składnikach możemy ocenić, że nasz koktajl jest wręcz idealny na lato. Jednak zanim zaczniecie przygotowania Raspberry Mule damy wam małą wskazówkę: własnoręcznie zrobione puree z malin wzbogaci smak koktajlu i nada mu jeszcze więcej owocowego aromatu! Jak się do tego zabrać? Wrzuć około 10-12 malin do szejkera i rozgnieć. Następnie wlej wszystkie składniki (oprócz ginger ale/piwa imbirowego!) i wstrząśnij. Resztę kroków przedstawiliśmy w przepisie poniżej. Smacznego!

Raspberry Mule – Przepis na Drink

  • 40 ml czystej wódki
  • 80 ml ginger ale / piwa imbirowego
  • 20 ml soku z limonki
  • 10 ml syropu cukrowego
  • 40 ml puree z malin

Sposób przygotowania:
Szejker napełnij lodem, wlej wódkę, sok z limonki, syrop cukrowy i puree z malin, a następnie całość energicznie wstrząśnij. Do odmierzenia dokładnych ilości składników użyj jiggera lub miarki kuchennej. Całość przelej do wysokiego szkła i uzupełnij gingerem ale lub piwem imbirowym. Ostatnim krokiem do koktajlu idealnego jest garnish! Udekoruj swojego drinka ćwiartką limonki.

Wskazówka: Szejker możesz zastąpić dużym, zakręcanym słoikiem. Słoik napełnij lodem, wlej do niego wszystkie składniki, następnie dokładnie zakręć i energicznie wstrząśnij (przez około 15 sekund)

Obserwuj nas:

15,622FaniLubię
25,682ObserwującyObserwuj
180,000SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze: