Drinki z GinemSilver Bullet Martini - Przepis na Drink

Silver Bullet Martini – Przepis na Drink

Silver Bullet Martini

Drink Silver Bullet Martini to wariacja na temat klasycznego Martini, gdzie miejsce wermutu zajmuje gin. Jedni kochają, inni nienawidzą. W przypadku tego koktajlu nie ma miejsca na uczucia pośrednie. Zdecydowanie zalecamy ostrożność w dawkowaniu Silver Bullet Martini – nieziemski w smaku, ale jest to drink z podwójnym dnem! 

Silver Bullet Martini – Przepis na Drink

  • 40 ml ginu
  • 20 ml sambuci (białej)
  • 20 ml soku z cytryny
  • 10 ml syropu cukrowego

Sposób przygotowania:
Kieliszek, w którym podasz koktajl wstaw na kilka minut do zamrażarki lub wypełnij lodem i odstaw w celu schłodzenia. Do szejkera nasyp lodu, wlej odpowiednie ilości składników i energicznie wstrząśnij. Do odmierzenia składników użyj jiggera lub miarki kuchennej – pomoże Ci to zachować recepturę koktajlu, a co za tym idzie idealny smak. Za pomocą sitka barmańskiego odcedź koktajl do schłodzonego kieliszka (bez lodu). Tak przygotowany koktajl udekoruj skórką z cytryny.

A co jeśli nie posiadasz w domu szejkera? Nic się nie martw! Śmiało możesz zastąpić go dużym, zakręcanym słoikiem. Lód oraz wszystkie składniki wlej do słoika, zakręć i energicznie wstrząśnij. Resztę kroków już znasz!  

Obserwuj nas:

15,622FaniLubię
25,682ObserwującyObserwuj
180,000SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze: