Drinki z TequiląSloe Tequila - Przepis na Drink

Sloe Tequila – Przepis na Drink

Sloe Tequila

Sloe Tequila to przyjemna w smaku, słodko-kwaśna kompozycja. Koktajl ten możemy spotkać w wielu różnych wariacjach. Zaczynając od najprostszego połączenia – tequila blanco, sok z limonki i plasterek ogórka do dekoracji, kończąc na przepisie, w którego skład wchodzi także syrop cukrowy i likier z tarniówki.

Sloe Tequila – Przepis na Drink

  • 40 ml srebrnej tequili
  • 40 ml likieru z tarniówki
  • 20 ml soku z limonki
  • 20 ml syropu cukrowego

Sposób przygotowania:
Do szejkera z lodem wlej wszystkie składniki i wstrząśnij. Jeżeli nie masz szejkera, nie martw się. Wystarczy Ci duży słoik – nasyp do niego lodu, wlej składniki, zakręć i wstrząśnij. Podpowiemy, że do dokładnego odmierzenia ilości składników koktajlu przyda ci się jigger lub miarka kuchenna. Wstrząśniętego wcześniej drinka odcedź do wypełnionego lodem, niskiego szkła. Naszą dekoracją będzie plasterek limonki lub jej ćwiartka. Ukrój cząstkę limonki i umieść ją na krawędzi szklanki. Voi’la – drink gotowy!

Wskazówka: Zamiast limonki do dekoracji możesz użyć także ogórka. Pierwszą, najczęstszą opcją jest umieszczenie plasterka na krawędzi szklanki. Druga opcja, którą także spotkamy w wielu barach, to umieszczenie ogórkowej skórki bezpośrednio w koktajlu.

Obserwuj nas:

15,622FaniLubię
25,682ObserwującyObserwuj
180,000SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze: