Drinki z RumemSolent Sunset - Przepis na Drink

Solent Sunset – Przepis na Drink

Solent Sunset

Głęboki aromat widać już po samym kolorze naszego koktajlu. Z kolei patrząc na składniki, możemy śmiało stwierdzić, że sok z limonki nadaje świeżości i kwasowości, dzięki czemu Solent Sunset zachowuje równowagę smaków i jest doskonałym kompanem do długich rozmów podczas ciepłych, letnich wieczorów. Czego innego moglibyśmy się spodziewać po połączeniu ciemnego rumu, soku ananasowego, soku limonkowego i grenadyny?

Solent Sunset – Przepis na Drink

  • 40 ml ciemnego rumu
  • 60 ml soku ananasowego
  • 20 ml soku z limonki
  • 10 ml grenadiny

Sposób przygotowania:
Do szejkera nasyp lodu, a następnie wlej wszystkie składniki i energicznie wstrząśnij (w odmierzeniu dokładnych ilości pomoże ci jigger lub miarka barowa). Tak przygotowanego drinka przelej do niskiego szkła i udekoruj. Jako garnish idealnie nada się wisienka koktajlowa oraz kawałek ananasa. (Jeżeli masz pod ręką ananasa z puszki, użyj połowy lub ćwiartki plasterka. W przypadku świeżego owocu, najlepiej „na oko” odkroić niewielki kawałek i udekorować nim koktajl.)

Nie masz w domu szejkera? Wszystko da się zrobić! Użyj dużego słoika: nasyp do niego lodu, wlej odmierzone składniki, dokładnie zakręć i energicznie wstrząśnij. Następnie przelej koktajl do niskiego szkła i udekoruj. Smacznego!

Obserwuj nas:

15,622FaniLubię
25,682ObserwującyObserwuj
179,000SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze: