Drinki z LikieremSour Apple Martini - Przepis na Drink

Sour Apple Martini – Przepis na Drink

Sour Apple Martini

Sour Apple Martini to jabłko w bardzo mocnym wydaniu. Bazuje na wódce jabłkowej, do której dodajemy likier jabłkowy oraz dwa przyjemnie balansujące smakowo składniki – syrop cukrowy i sok z limonki. Alternatywnym i także praktykowanym przepisem jest Sour Apple Martini bez dodatku syropu cukrowego. Próbowaliśmy i zdecydowanie polecamy dodać odrobinę słodyczy do koktajlu… ale pamiętajcie – do odważnych świat należy! Smacznego!

Sour Apple Martini – Przepis na Drink

  • 40 ml wódki jabłkowej
  • 30 ml likieru jabłkowego
  • 20 ml soku z limonki
  • 10 ml syropu cukrowego

Sposób przygotowania:
Kieliszek, w którym podasz Sour Apple Martini wypełnij lodem i odstaw na kilka minut lub wstaw do zamrażarki na czas przygotowania koktajlu w celu schłodzenia. Za pomocą jiggera lub miarki kuchennej odmierz dokładne ilości składników i wlej do szejkera wypełnionego lodem, a następnie energicznie wstrząśnij. Za pomocą sitka barmańskiego odcedź koktajl do schłodzonego kieliszka (bez lodu). Jako dekoracji użyj plasterka jabłka. I gotowe!

Wskazówka: Jeżeli nie masz w domu szejkera możesz śmiało zastąpić go dużym, zakręcanym słoikiem. Słoik wypełnij lodem, wlej do niego składniki, dokładnie zakręć, energicznie wstrząśnij i odcedź koktajl do kieliszka.

Obserwuj nas:

15,622FaniLubię
25,682ObserwującyObserwuj
180,000SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze: