Drinki z GinemSouthside Rickey – przepis na drink

Southside Rickey – przepis na drink

Ten koktajl to bąbelkowa i jeszcze bardziej orzeźwiająca wersja koktajlu Southside.  To również doskonała alternatywa dla klasycznego Mohito. Southside Rickey komponujemy na bazie ginu z dodatkiem mięty, limonki, syropu cukrowego i odrobiny bąbelków.

Southside Rickey – przepis na drink

  • gin – 60 ml
  • sok z limonki – 40 ml
  • syrop cukrowy – 30 ml
  • woda gazowana – 80 ml
  • liść mięty x 6

Sposób przygotowania:

Koktajl podajemy w wysokim, schłodzonym szkle, dlatego zacznij od wypełnienia kieliszka lodem lub wstawienia go do zamrażarki na kilka minut, a następnie przygotuj szejker i wszystkie składniki. Do odmierzenia dokładnych ilości użyj jiggera lub miarki kuchennej. Do szejkera wypełnionego lodem wlej wszystkie składniki (oprócz wody gazowanej) i energicznie wstrząśnij. Za pomocą sitka barmańskiego odcedź tak przygotowanego drinka do schłodzonego szkła wypełnionego lodem i uzupełnij wodą gazowaną. Następnie udekoruj całość gałązką mięty i cząstką limonki.

Podpowiedź: Szejker możesz zastąpić dużym słoikiem. Wsyp do niego lód, następnie wlej wszystkie składniki (oprócz wody), dokładnie zakręć i wstrząśnij. Kolejne kroki powtarzaj tak samo, jak w przepisie powyżej.

Obserwuj nas:

15,622FaniLubię
25,682ObserwującyObserwuj
179,000SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze: