RecenzjeStary Browar Rzeszowski - recenzja

Stary Browar Rzeszowski – recenzja

Rzeszów nie przestaje pozytywnie mnie zaskakiwać. Za każdym razem, kiedy odwiedzam stolicę Podkarpacia odkrywam coś nowego. Tym razem padło na cocktail bar w Starym Browarze. Mimo moich kilku już wizyt w Rzeszowie, nie odwiedziłem jak dotąd Starego Browaru i to był poważny błąd.

Stary Browar Rzeszowski jest jednym z większych lokali gastronomicznych jakie kiedykolwiek odwiedziłem. Nie dość, że posiada około 700 miejsc siedzących, własną instalację do warzenia piwa, to jeszcze może pochwalić się pokaźnych rozmiarów częścią cocktail barową, która z oczywistych względów najbardziej zwróciła moją uwagę.

Jak to zazwyczaj bywa z barami usytuowanymi w restauracjach, nie wyróżniają się specjalnie oryginalnością i są raczej wtopione w klimat miejsca. W tym wypadku część barowa mogłaby stanowić oddzielny koncept z własnym charakterem. Może wystrój baru nie odbiega bardzo od ogólnego konceptu, jednak widać pewną jego niezależność.

Podobnie jak sam lokal, część barowa jest przestronna; stanowi pewnego rodzaju wyspę, wokół której mogłoby na raz stanąć dobre pięćdziesiąt osób. Z uwagi na swoją konstrukcję, bar nie ma ściany butelek, które w tym wypadku poustawiane są na postumentach wypełniających jego środek. Niestety, nie do końca pozwala to na dobre wyeksponowanie pełnego asortymentu alkoholowego – a szkoda, gdyż byłoby co podziwiać.

Karta drinków nie jest bardzo obszerna – obejmuje dziewięć autorskich koktajli, z których każdy nawiązuje do jednego z unikalnych zakątków miasta Rzeszowa. Każdy z koktajli wygląda na dopracowany i, co najważniejsze, pokazuje umiejętności miksologiczne barmanów, którzy swobodnie dopieszczą podniebienia Gości tworząc kompozycje według indywidualnego zamówienia. Osobiście zdecydowałem się na koktajl pod nazwą Millenio – na bazie rumu infuzowanego herbatą wiśniową, z dodatkiem bittera, ananasa i esencji z trawy cytrynowej. Koktajl był wielowymiarowy i idealnie zbalansowany, a cena 28 PLN jak najbardziej słuszna. Ogólnie ceny koktajli nie są tu wygórowane i nie przekraczają granicy 30 PLN.

Obsługa barmańska jest bardzo fachowa i komunikatywna. Doradzą, dadzą spróbować i ogólnie stworzą taki klimat, iż z żalem opuszcza się to miejsce. To, co wymagałoby jeszcze dopieszczenia to na pewno większe przywiązanie uwagi do czystości blatu, bardziej przyjazna mowa ciała i więcej uśmiechu.

Sumując, Stary Browar Rzeszowski jest miejscem, które na pewno trzeba odwiedzić. Najlepiej sprawdzi się jako miejsce spotkań dla większej grupy przyjaciół. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, dobre jedzenie i smaczne koktajle. A jeżeli ktoś woli słabsze trunki, to polecam warzone na miejscu piwo – pszeniczny Rzeszowiak uratował mi rano życie 😉

Stary Browar Rzeszowski

Adres:  
Rynek 23, 35-001 Rzeszów
www.browar-rzeszow.pl

Godziny otwarcia:

poniedziałek – czwartek:  14:00–23:00
piątek: 14:00–24:00
sobota:  12:00–24:00
niedziela – 12:00-23:00

Telefon: 780 162 597

Patryk Le Nart
Patryk Le Narthttp://www.msbis.com
Dyrektor i założyciel Międzynarodowej Szkoły Barmanów i Sommelierów, właściciel Bar Catering i portalu koktajlowego MojBar.pl. Posiada wykształcenie kierunkowe zdobyte w USA i wieloletnie doświadczenie zawodowe w najlepszych lokalach Nowego Jorku. Współtwórca oraz sędzia techniczny konkursów barmańskich w stylu klasycznym i flair. Od lat występuje w roli eksperta, konsultanta, konferansjera. Miłośnik barmaństwa na najwyższym poziomie, znawca wykwintnych alkoholi i właściciel największej w Polsce ich kolekcji.

Obserwuj nas:

15,622FaniLubię
25,682ObserwującyObserwuj
179,000SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze: