Drinki z BrandySundowner Martini - Przepis Na Drink

Sundowner Martini – Przepis Na Drink

Sundowner Martini

Sundowner Martini to nic innego jak wielka pomarańcza z kopem. Tworzymy go na bazie brandy, likieru Grand Marnier, soku z pomarańczy i cytryny oraz syropu cukrowego. Pięknie zbalansowane składniki tworzą wyjątkowy koktajl. Ponoć bardzo popularny w Republice Południowej Afryki. Spróbujcie sami!

Sundowner Martini – Przepis Na Drink

  • 20 ml brandy
  • 20 ml likieru Grand Marnier
  • 40 ml soku z pomarańczy
  • 10 ml soku z cytryny
  • 10 ml syropu cukrowego

Sposób przygotowania:

Zacznij od schłodzenia kieliszka, w którym podasz Sundowner Martini. Wstaw go na kilka minut do zamrażarki lub wypełnij lodem i odstaw na czas przygotowania koktajlu. Do szejkera wypełnionego lodem wlej dokładnie odmierzone składniki (podpowiemy, że pomoże Ci w tym jigger lub miarka kuchenna) i energicznie wstrząśnij przez około 15 sekund. Następnie za pomocą sitka barmańskiego odcedź do schłodzonego kieliszka (bez lodu). Ostatnim krokiem jest garnish. Dekoracją naszego koktajlu będzie skórka z pomarańczy.

Wskazówka: Jeżeli nie posiadasz w domu szejkera – nie martw się! Śmiało możesz zastąpić go dużym, zakręcanym słoikiem. Do słoika wsyp lód, wlej składniki, dokładnie zakręć i energicznie wstrząśnij. Resztę kroków powtórz z przepisu powyżej!

Obserwuj nas:

15,622FaniLubię
25,682ObserwującyObserwuj
180,000SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze: