Drinki z WódkąTartini - Przepis na Drink

Tartini – Przepis na Drink

Tartini

Lekko cierpki, ale za to bardzo aromatyczny i apetyczny! O czym mowa? Oczywiście o koktajlu Tartini, który w latach 90 przywędrował do nas z hotelu Soho w Nowym Yorku. Nie możecie odpuścić takiego połączenia smaków!

Tartini – Przepis na Drink

  • 40 ml wódki żurawinowej
  • 20 ml chambord
  • 40 ml żurawinowego soku
  • 40 ml puree z malin
  • 3 dashe bittersa pomarańczowego

Sposób przygotowania:
Szejker wypełnij lodem i wlej do niego wszystkie składniki. Pamiętaj o odmierzeniu dokładnej ilości każdego składnika – tylko tak zachowasz oryginalną recepturę i uzyskasz zamierzony efekt! Pomoże ci w tym jigger lub miarka kuchenna. Wszystkie składniki energicznie wstrząśnij w szejkerze, a następnie za pomocą sitka barmańskiego odcedź do niskiego szkła wypełnionego świeżym lodem. Nie martw się jeżeli nie masz w domu szejkera – możesz śmiało zastąpić go dużym, zakręcanym słoikiem. Ostatnim krokiem do koktajlu doskonałego jest garnish! W naszym koktajlu dekoracją będą świeże maliny.
Wskazówka: Jeżeli wolisz wykonać puree z malin już w trakcie robienia Tartini będziesz potrzebować około 12 malin. Zacznij od wrzucenia malin do szejkera, rozgnieć je, a następnie dodaj lodu i wlej wszystkie składniki i postępuj zgodnie z przepisem powyżej. Nic trudnego, prawda?

Obserwuj nas:

15,622FaniLubię
25,682ObserwującyObserwuj
179,000SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze: