Drinki z TequiląTequila Fizz - Przepis na Drink

Tequila Fizz – Przepis na Drink

Tequila Fizz

Dowód na to, że miłość do tequili istnieje! W dodatku przygotowanie koktajlu Tequila Fizz zajmie ci mniej niż 5 minut. Rewelacja, prawda? Może być podawana z limonką, grejpfrutem, czy cytryną. Do wyboru, do koloru! Istnieje wiele wersji tego koktajlu, my jednak skupimy się na tej najbardziej klasycznej – Tequilla Fizz z dodatkiem soku pomarańczowego, ozdobiona zestem pomarańczowym. Smacznego!

Tequila Fizz – Przepis na Drink

  • 40 ml srebrnej tequili
  • 40 ml soku pomarańczowego
  • 80 ml lemoniady lub sprite
  • 10 ml syropu cukrowego
  • 20 ml soku z limonki

Sposób przygotowania:
Do szejkera wypełnionego lodem wlej tequilę, sok pomarańczowy, syrop cukrowy oraz sok z limonki. W odmierzeniu dokładnych ilości pomoże Ci jigger lub miarka kuchenna.
Wstrząśnij składniki i przelej do wysokiego szkła. Następnie całość uzupełnij lemoniadą lub sprite’m. Tak przygotowany koktajl udekoruj skórką pomarańczy.

Wskazówka: Jeżeli nie posiadasz w domu szejkera, zastąp go dużym słoikiem. Do słoika wlej wszystkie składniki (oprócz lemoniady lub sprite’a), dokładnie zakręć i wstrząśnij (przez około 15 sekund). Następnie, tak samo jak w przepisie powyżej, przelej koktajl do wysokiego szkła oraz udekoruj.

Obserwuj nas:

15,622FaniLubię
25,682ObserwującyObserwuj
180,000SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze: