RecenzjeTHE ROOTS Cocktail Bar & More (Warszawa) - recenzja

THE ROOTS Cocktail Bar & More (Warszawa) – recenzja

The Roots nie jest barem, mimo iż na półkach poustawiane są setki butelek. Nie jest też gastrobarem, mimo iż serwowane są tu wykwintne przekąski. Nie jest również barem muzycznym, mimo iż często wybrzmiewa tu muzyka na żywo. The Roots… jest najbardziej klasycznym w swojej istocie Cocktail Barem, w którym każdy miłośnik barmaństwa odnajdzie to, co przez 200 lat tworzyło tą kulturę na świecie.

Hasło The Roots brzmi „Korzenie sztuki barmańskiej, koktajle regionalne i światowe klasyki, polska gościnność”. Nazwa zobowiązuje i widać to w całej koncepcji, która towarzyszy „korzeniom”. Od progu możemy podziwiać kolekcję historycznych barmańskich atrybutów. Szejkerów, łyżeczek, sitek, czy w końcu białych kruków – poradników barmańskich. Unikalne, elegancko wyeksponowane okazy o kolekcjonerskiej wartości są tym, co można by podziwiać godzinami. Tematyczne malowidła na ścianach oraz przepiękne menu koktajlowe dopełniają tylko wizualnej rozkoszy. 

Bar w The Roots również przykuwa uwagę. Mnogość butelek, których nie jest się w stanie policzyć, powoduje, iż półki pękają w szwach. Alkohole z najbardziej odległych zakątków świata pozwalają barmanom przygotowywać wspomniane koktajle regionalne, jak również światowe klasyki. Kunszt ich pracy sprawia, iż nie można oderwać uwagi od ich ruchów, a widz cieszy się, że może choć przez chwilę być częścią tego spektaklu. Wiedza i umiejętności naszych „aktorów” powodują, że nikt stąd nie wyjdzie z niedopieszczonymi kubkami smakowymi. Umiejętnie dobrane koktajle i wszelkiego rodzaju „smaczki” podane pod postacią własnej produkcji nalewek sprawiają, że Gość czuje się naprawdę po królewsku. The Roots to miejsce, które trzeba odwiedzić. Nie ważne, czy umawiamy się na dyskretne spotkanie we dwoje, czy wskakujemy na jednego drinka po wizycie w teatrze – spędzony tu czas na pewno będzie ukoronowaniem każdego wieczoru.

THE ROOTS Cocktail Bar & More – Recenzja

The Roots bez wątpienia jest barem klasy światowej, którego nie powstydziłby się Londyn, Berlin, Nowy Jork czy Singapur. Ma (i słusznie!) aspiracje do bycia w 50-ce najlepszych barów świata. Posiada wszystko to, czym taki Cocktail Bar powinien się szczycić. Unikalne, niemalże muzealne wnętrze, idealnie dobrane drinki oraz (na co zawsze zwracam największą uwagę) hospitality na najwyższym poziomie. Mury The Roots goszczą nie tylko barmanów z najlepszych barów na świecie, którzy przyjeżdżają tu na gościnne występy. Bar „na Wierzbowej” jest celem wypraw miłośników koktajli z całego świata. Nawet jeżeli The Roots nie znajdzie się oficjalnie w gronie najlepszych barów świata to dla mnie już w tym rankingu jest i to na naprawdę wysokiej pozycji.

Patryk Le Nart

P.s. Jeden minus to brak kobiety za barem. Ciężko flirtuje się z „brodaczami” nawet po trzecim drinku ☺

THE ROOTS Cocktail Bar & more

Wierzbowa 11, Plac Teatralny, Warszawa
Godziny otwarcia:
– poniedziałek: 18:00 – 23:30
– wtorek – czwartek: 18:00 – 00:00
– piątek – sobota: 18:00 – 2:00
– niedziela: 18:00 – 23:30

Rezerwacje: 660 333 983

Patryk Le Nart
Patryk Le Narthttp://www.msbis.com
Dyrektor i założyciel Międzynarodowej Szkoły Barmanów i Sommelierów, właściciel Bar Catering i portalu koktajlowego MojBar.pl. Posiada wykształcenie kierunkowe zdobyte w USA i wieloletnie doświadczenie zawodowe w najlepszych lokalach Nowego Jorku. Współtwórca oraz sędzia techniczny konkursów barmańskich w stylu klasycznym i flair. Od lat występuje w roli eksperta, konsultanta, konferansjera. Miłośnik barmaństwa na najwyższym poziomie, znawca wykwintnych alkoholi i właściciel największej w Polsce ich kolekcji.

Obserwuj nas:

15,622FaniLubię
25,682ObserwującyObserwuj
179,000SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze: