Drinki z TequiląTruskawkowa Margarita - Przepis na Drink

Truskawkowa Margarita – Przepis na Drink

Truskawkowa Margarita

Bardzo prosty drink do zrobienia, a robi wrażenie. Najlepiej się go pije latem kiedy można korzystać ze świeżych truskawek, ale mrożone truskawki lub puree też doskonale się sprawdzą. Jest jedną z popularniejszych pozycji na menu jakie spotkasz w meksykańskich restauracjach, ale powiedzmy sobie szczerze – ekonomiczniej i pyszniej będzie zrobić samemu drinki w domu. Istnieje wiele wariacji smakowych Margarity, warto też spróbować tego drinka w wersji brzoskwiniowej lub mango!

Truskawkowa Margarita – Przepis na Drink

  • 40 ml srebrnej tequili
  • 40 ml puree z truskawek
  • 20 ml soku z limonki
  • 20 ml syropu cukrowego

Sposób przygotowania:
Schłódź kieliszek wypełniając go kostkami lodu lub wstawiając do zamrażarki. Jeśli nie masz gotowego puree z truskawek wystarczy, że ręcznym blenderem „zmielisz” 1/3 szklanki truskawek. Za pomocą wyciskarki lub siły własnych dłoni wyciśnij 20 ml soku z limonki. Aby odmierzyć potrzebną ilość użyj jigger lub miarkę kuchenną. Następnie do szklanicy lub wysokiego słoika wlej wszystkie składniki. Uzupełnij szklanicę lodem i dokładnie wstrząśnij. Praktyczna porada: jeśli nie posiadasz szejkera ze szklanicą, możesz użyć duży słoik! Wystarczy wsypać do niego lód oraz pozostałe składniki, zakręcić i mocno wstrząsnąć przez ok. 15 sekund!
Za pomocą sitka barmańskiego odcedź zawartość szklanicy do wcześniej schłodzonego kieliszka. Rant kieliszka udekoruj truskawką. Gotowe!

Obserwuj nas:

15,622FaniLubię
25,682ObserwującyObserwuj
179,000SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze: