Drinki z WódkąBiały Rosjanin (White Russian) - Przepis na Drink

Biały Rosjanin (White Russian) – Przepis na Drink

Biały Rosjanin (White Russian) jest połączeniem wódki, likieru kawowego i śmietanki i od lat znajduje się w kanonie koktajli klasycznych. Z początku receptura była nieco inna. Drink figurował pod nazwą Czarny Rosjanin (Black Russian), ale z czasem zaczęto dodawać do niego śmietankę lub mleko. A skąd nazwa drinka? Koktajl co prawda nie wywodzi się z Rosji, ale zawiera alkohol, który bardzo się z nią kojarzy – jest to czysta wódka. 

Natomiast każdy miłośnik kina kojarzy White Russian z kultowego filmu braci Cohen – Big Lebowski, w którym grany przez Jeffa Bridgesa The Dude / Koleś, szczególnie upodobał sobie Białego Rosjanina.

Biały Rosjanin (White Russian) – Przepis na Drink

  • 40 ml czystej wódki
  • 20 ml likieru kawowego
  • 20 ml śmietanki

Sposób przygotowania:
Pierwszym krokiem jest schłodzenie szkła, w którym podasz koktajl – napełnij je lodem lub włóż do zamrażarki na kilka minut. Do szejkera nasyp lodu, a następnie wlej po kolei wszystkie składniki i wstrząśnij. Jeżeli nie posiadasz w domu szejkera, śmiało możesz zastąpić go dużym, zakręcanym słoikiem. Wystarczy, że wsypiesz do niego lód oraz pozostałe składniki, zakręcisz i mocno wstrząśniesz (przez około 15 sekund). Przy pomocy sitka barmańskiego do schłodzonego niskiego szkła odcedź koktajl z szejkera lub słoika. Ostatnią rzeczą, którą musisz zrobić jest dodanie do szklanki kliku kostek świeżego lodu… i gotowe!  Życzymy smacznego.

Obserwuj nas:

15,622FaniLubię
25,682ObserwującyObserwuj
180,000SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze: