PoradnikiWódka gazowana – Stock, Boom, Camitz - co to jest i z...

Wódka gazowana – Stock, Boom, Camitz – co to jest i z czym pić?

Wódka gazowana brzmi jak jakaś abstrakcja i szybki bełt. W pierwszej chwili wytrawny konsument tego najczystszego z trunków z niedowierzaniem pokręci głową. Po co, na co to komu i w ogóle… Okazuje się jednak iż gazowana wódka zyskuje na świecie bardzo wielu fanów stąd też coraz to nowe marki pojawiają się w sklepach.

Zdążyliśmy już się przyzwyczaić do wódek smakowych i to nawet do tych o smaku waty cukrowej, ciastek czy lukrecji.  Nie straszne nam są już wódki zarówno czarne jak i te we wszystkich kolorach tęczy. Ale wódka gazowana? Przecież każdy wie iż gazowane alkohole szybciej uderzają do głowy i do tego ich konsumpcja mocno odczuwalna jest dnia następnego. 

Wszystko zaczęło się chyba od hybrydy pod nazwą Absolut Tune. Kilka lat temu na rynkach światowych pojawił się ten stwór. Był to mariaż dwóch produktów – wódki i Nowo Zelandzkiego wina. Lekko musujący produkt zamknięty w charakterystyczną dla szampanów butelkę i obarczony mocą 14% alkoholu. Produkt ów miał dosłownie konkurować z szampanami, kojarzyć się z celebracją i być najlepszym kompanem do świętowania wszelakich okazji. 

Wódka gazowana Stock Sparkling Vodka

Gazowany Absolut Tune był jednak tylko hybrydą, na czystą gazowana wódkę trzeba było troszkę poczekać. Pionierem na naszym rynku okazał się Stock Sparkling. Wódka w czystej postaci, nie mieszana z szampanem czy jakimkolwiek winem. Czyste i dosadne 37,5% alko! Pierwszym wrażeniem jakie odnosi się podczas picia Stock Spoarkling to oczywiście efekt musujący, który jest bardzo delikatny. Nie jest to silnie nagazowany produkt, po którym moglibyśmy narzekać na wzdęcia, tylko wódka raczej delikatnie głaszcząca nas po języku. Efekt bąbelków powoduje również iż gazowany Stock jest delikatniejszy od swojej klastycznej wersji.

Wódka gazowana Boom Sparkling Vodka

Boom Sparkling Vodka to wymysł naszych południowych sąsiadów. Czesi lubują się we wszelkiego rodzaju wymysłach. Wódki o smaku canabis, kolorowe absynty etc. to w większości alkohole zapełniające czeskie półki sklepowe. Niestety jakość czeskiego mocnego alkoholu jest wątpliwa i należy podchodzić do niego z rezerwą. Podobnie jest z wódką Boom, która jest „aż” 3 krotnie destylowana ☺ ☺ ☺. Boom to 40% nagazowana wódka opakowana w tandetnie wyglądające opakowanie. Trochę strach.

Wódka gazowana Camitz Sparkling Vodka

Camitz to szwedzki produkt klasy super premium. Wytworzona z najlepszych odmian pszenicy i krystalicznej wody. Moc 40%. Bardzo ekskluzywny produkt czego dowodem jest bardzo eleganckie opakowanie. Nasycenie CO2 jest odpowiednio zbalansowane. Bąbelki są bardzo wyraźne, zachowują swoją trwałość i dają rewelacyjne wrażenie na języku. Spośród dostępnych gazowanych wódek Camitz na pewno jest ta najlepszą. Niestety za jakością idzie cena. Koszt Camitz to prawie 200 pln za butelkę 0,7.

Z czym pić wódkę gazowaną?

Filozofią nie będzie stwierdzenie iż najlepiej delektować się bąbelkami w formie czystej aby poczuć musujące wrazenie. Nie ma co łączyć gazowanej wódki z jakimikolwiek napojami gazowanymi bo straci ona swój charakter. Dobrze na pewno sprawdzi się we wszelkiego rodzaju szprycerach. Świetnie odnajdzie się w takich drinkach jak Caipirosca czy Flirtini.

Obserwuj nas:

15,622FaniLubię
25,682ObserwującyObserwuj
179,000SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze: