ArtykułyWyględny kac - czyli jak dobrze wyglądać "dzień po"

Wyględny kac – czyli jak dobrze wyglądać „dzień po”

Nikogo nie trzeba przekonywać, że w dniu następującym po ciężkiej libacji nie wygląda się najlepiej. Czasem jednak nie ma wyboru i trzeba wyjść do ludzi. Wtedy nie chcemy wyglądać, jak to się mówi, niewyraźnie. Mojbar.pl spieszy zatem z pomocą. Oto kilka rad dla potrzebujących: jak radzić sobie z defektami urody spowodowanymi przez kaca.

Skacowaną osobę można łatwo poznać po kiepskim humorze ale również po skórze. Nawet jeśli dana osoba dzielnie maskuje glątwę uśmiechem, a nie zadbała o wygląd to czujny obserwator dostrzeże kacową cerę i domyśli się co było grane poprzedniego dnia. Skóra na kacu jest szara i plamista. Jest wysuszona a zarazem tłustsza niż zazwyczaj. Dodatkowo kac pogłębia zmarszczki – istny koszmar! Nie powinno to jednak dziwić. Alkohol rozszerza naczynka krwionośne i zaburza przepływ tlenu w organizmie. Skutkuje to pojawianiem się czerwonych plamek na skórze pijącego. Dodatkowo cukier, którego w alkoholu jest sporo, wysusza skórę. Nienajlepsza kombinacja. Jak sobie z tym radzić?

Po libacji, przed pójściem spać trzeba wypić szklankę wody. Zmniejszy to poranne wysuszenie skóry. Rano można także zastosować krem nawilżający. Jeśli używacie makijażu to można na twarz nałożyć podkład, żeby przykryć kacowe przebarwienia skóry. Można pójść o krok dalej i użyć szminki o intensywnym, jasnym kolorze. Taka szminka na ustach odciąga uwagę od pozostałych części twarzy, na których kac może być widoczny. (Zwróćmy w tym miejscu uwagę na to, że autor nie stosuje makijażu, a o zastosowaniach podkładu i szminki dowiedział się od koleżanek).

Można także wetknąć dodatkową poduszkę pod głowę kładąc się spać. Kiedy w nocy leżymy płasko pod oczami mogą się gromadzić płyny ustrojowe. Po alkoholu często śpimy długo i nieruchomo co skutkuje tym, że pod oczami powstaje większa niż zazwyczaj opuchlizna. Jeśli głowa w nocy będzie uniesiona, zapobiegniemy niepożądanemu gromadzeniu się płynów ustrojowych w okolicach oczu.

Jeśli zapomnicie o dodatkowej poduszce (co na rauszu może się łatwo zdarzyć) to jest jeszcze metoda zwalczania worków pod oczami, którą można zastosować po przebudzeniu. Z rana należy na chwilę położyć na oczy po plasterku mocno schłodzonego ogórka. To spowoduje, że zwężą się naczynka krwionośne wokół oczu, co z kolei doprowadzi do tego, że opuchlizna pod oczami się zmniejszy.

Na koniec bardzo prosta ale jakże skuteczna porada. Na przekrwione oczy – zwykłe krople do oczu.

Arek Faruk
Arek Faruk
Barman z wieloletnim doświadczeniem. W wolnym czasie lubi pisać, nie tylko o alkoholach, ale o nich najprzyjemniej się pisze.

Obserwuj nas:

15,622FaniLubię
25,682ObserwującyObserwuj
180,000SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze: