Drinki z LikieremZhivago Martini - Przepis na Drink

Zhivago Martini – Przepis na Drink

Zhivago Martini

Zhivago Martini jest jednym z tych koktajli, w których odnajdziemy perfekcyjny balans smaków. Co mamy na myśli? Likier jabłkowy i waniliowa wódka nadają koktajlowi słodyczy, a kontrastem jest kwaśny sok z limonki. Brzmi dobrze? Warto wspomnieć także, że amerykańska bourbon whiskey dodaje całości mocy i nadaje niepowtarzalnego charakteru. Koniecznie musicie spróbować!

Zhivago Martini – Przepis na Drink

  • 20 ml wódki waniliowej
  • 10 ml amerykańskiej bourbon whiskey
  • 10 ml likieru jabłkowego
  • 20 ml soku z limonki
  • 10 ml syropu cukrowego

Sposób przygotowania:
Zhivago Martini podawane jest w schłodzonym szkle – do kieliszka, w którym podasz koktajl nasyp lodu i odstaw na czas przygotowywania koktajlu lub wstaw do zamrażarki na kilka minut. Następnie wypełnij szejker lodem, wlej do niego dokładnie odmierzone składniki i energicznie zamieszaj. Za pomocą sitka barmańskiego odcedź drinka do wcześniej schłodzonego kieliszka. Tak przygotowany koktajl udekoruj plasterkiem jabłka i… gotowe! Życzymy smacznego.

Wskazówka: Jeżeli nie masz pod ręką szejkera, użyj dużego słoika. Wystarczy, że wypełnisz go lodem, wlejesz składniki, zakręcisz i energicznie wstrząśniesz (przez około 15 sekund). Nie zapomnij jednak o dokładnym zakręceniu słoika przed wstrząśnięciem!

Obserwuj nas:

15,622FaniLubię
25,682ObserwującyObserwuj
180,000SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze: