Drinki z RumemDaiquiri - Przepis na Drink

Daiquiri – Przepis na Drink

Naukę robienia drinków na bazie rumu najlepiej rozpocząć od przyswojenia sobie przepisu na daiquiri. Można kupić gotowe, butelkowane daiquiri, jednak lepiej tego nie robić – drinki z butelek nie smakują szczególnie dobrze. Do zrobienia diaquiri będziemy potrzebowali trzech składników: rumu, soku z limety i syropu cukrowego. Pijąc ten prosty koktajl można się przekonać, że rum zawsze będzie się świetnie komponował w przepisach na drinki owoce.

Daiquiri – Przepis na Drink

  • 40 ml jasnego rumu
  • 20 ml soku z limonki
  • 10 ml syropu cukrowego

Sposób przygotowania:
Wszystkie składniki wstrząśnij w szejkerze z lodem i odcedź do schłodzonego kieliszka.
Jako dekorację użyj cząstkę limonki.

Współcześnie słowo daiquiri, niczym słowo martini, bywa używane do nazywania wielu różnych drinków. Wspólną cechą rozmaitych koktajli noszących w nazwie wyraz diaquiri jest to, że są robione na bazie rumu, limety i środka słodzącego. Wspomniane składniki stanowią punkt wyjścia do eksperymentów, które wiążą się np. z wykorzystaniem miksera, dodatkowych owoców bądź ziół.

Prawdziwe daiquiri to jednak niebywale prosty drink, którego czar opiera się na odpowiednim zbalansowaniu trzech składników. Jeśli wasze diaquiri jest zbyt kwaśne dodajcie do niego trochę cukru. Jeśli jest za słodkie, dodajcie trochę soku z limety. Daiquiri ma to do siebie, że można je bez problemu dopasowywać do indywidualnych upodobań. Warto jednak zapamiętać podstawowy przepis na ten koktajl żeby znać punkt wyjścia do modyfikacji.

Obserwuj nas:

15,622FaniLubię
25,682ObserwującyObserwuj
175,000SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze: