Drinki z RumemDaiquiri - Przepis na Drink

Daiquiri – Przepis na Drink

Naukę robienia drinków na bazie rumu najlepiej rozpocząć od przyswojenia sobie przepisu na Daiquiri. Można kupić gotowe, butelkowane Daiquiri, jednak lepiej tego nie robić – drinki z butelek/ puszek nie smakują szczególnie dobrze. Do zrobienia Daiquiri będziemy potrzebować jedynie trzech składników: rumu, soku z limonki i syropu cukrowego.
Pijąc ten prosty koktajl można przekonać się, że rum zawsze będzie się świetnie komponował w przepisach na drinki.

Daiquiri – przepis na drinka

  • 40 ml jasnego rumu
  • 20 ml soku z limonki
  • 10 ml syropu cukrowego

Sposób przygotowania:
Wszystkie składniki wstrząśnij w szejkerze z lodem i odcedź do schłodzonego kieliszka.
Jako dekoracji użyj cząstki limonki.

Współcześnie hasło „Daiquiri”, niczym słowo Martini, bywa używane do nazywania wielu różnych koktajli. Wspólną cechą rozmaitych drinków noszących w nazwie Diaquiri jest to, że są robione na bazie rumu, limonki i środka słodzącego. Wspomniane składniki stanowią punkt wyjścia do eksperymentów, które wiążą się np. z wykorzystaniem miksera, dodatkowych owoców, bądź ziół.

Prawdziwe Daiquiri to jednak niebywale prosty drink, którego czar opiera się na odpowiednim zbalansowaniu trzech składników. Jeśli Wasze Daiquiri jest zbyt kwaśne, dodajcie do niego trochę cukru. Jeśli jest za słodkie, dodajcie trochę soku z limonki. Daiquiri ma to do siebie, że można je bez problemu dopasowywać do indywidualnych upodobań. Warto jednak zapamiętać podstawowy przepis na ten koktajl, żeby znać punkt wyjścia do modyfikacji.

Wiele kolejnych wariantów Daiquiri na mojbar.pl znajdziesz TU

Daiquiri na YouTube MÓJ BAR

Obserwuj nas:

15,622FaniLubię
25,682ObserwującyObserwuj
180,000SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze: