ArtykułyNowość na rynku: Mix Me, czyli gotowa baza do drinków.

Nowość na rynku: Mix Me, czyli gotowa baza do drinków.

Nazywamy je potocznie bazami, kordiałami, premixami lub po barmańsku prepami. Praktycznie takich produktów na polskim rynku nie ma, ale za budowanie nowej kategorii wziął się kilkukrotny mistrz świata barmanów i wypuścił właśnie zupełnie nową markę o nazwie Mix Me.

Marek Posłuszny to 4-krotny Mistrz Świata Barmanów w stylu Flair i wieloletni reprezentant Polski na arenie międzynarodowej. Przez ostatnie 2,5 roku wraz z narzeczoną Patrycją Skibą opracowywali swoją markę z gotowymi premixami, do których wystarczy dodać alkohol lub składnik bezalkoholowy, żeby stworzyć jakościowy koktajl.

Tak powstało Mix Me, czyli wysokiej jakości kraftowe, bezalkoholowe bazy do koktajli.
Jako produkty gotowe do użycia, nie wymagają dodatkowych soków czy syropów – mają to wszystko w sobie. Dzięki temu przygotowanie klasycznie wieloskładnikowego drinka, tu polega na połączeniu wybranego wariantu kordiału z drugim produktem. Może być to np. wino musujące, mocny alkohol lub ich odpowiedniki 0%, a także woda gazowana.

Zapytaliśmy Marka: Skąd pomysł na Mix Me?

Marek:
Potrzeba jest matką wynalazku. W tym przypadku potrzeba i ograniczony budżet. Koleżanka nie miała budżetu na barmana, na imprezę urodzinową, a nie do końca chciała poczęstować Gości „wódką i colą”. Przyszedł mi do głowy pomysł, aby zrobić im kordiał, który można dodać do różnych alkoholi, win albo napoju bezalkoholowego. Zmieszają to jak „wódkę z colą”, a wyjdzie jakościowy koktajl…  Plan wypalił, dziewczyny były zachwycone takim produktem, a w mojej głowie zasiało się ziarno, że brakuje takiego produktu na rynku…

Mój Bar: Dla kogo jest Mix Me?

Marek:
Praktycznie dla każdego kto lubi i chce napić się jakościowego drinka bez konieczności udawania się do baru. Jest to produkt, w którym każdy decyduje z czym go wypić. Możesz wymieszać go z prosecco i mieć lekki, musujący spritz, stworzyć drinki bezalkoholowe, pomiksować z mocnym alkoholem i cieszyć się wyrazistym drinkiem, albo połączyć całe butelki i stworzyć drinki wieloporcjowe w dzbankach czy nawet słojach.

Mój Bar: Jakie są smaki Mix Me?

Marek:
Obecnie mamy 4 rodzaje:

  • Cherry Bitter – wariant dla osób, które preferują delikatnie gorzkie nuty jak np. Aperol Spritz,
  • Fresh – dla amatorów lekkich, orzeźwiających, limonkowo-ziołowych drinków,
  • Tropical – esencjonalny i egzotyczny, który wymieszać można prawie ze wszystkim,
  • Mango Punch – idealny dla tych, którzy lubią egzotyczne smaki Karaibów czy Tajlandii.

Mój Bar: Na ile koktajli wystarczy jedna butelka Mix Me?

Marek:
Patrząc na poszczególne rodzaje, z 1 butelki możemy otrzymać np:

  • 12x Flute cocktails (40 ml Mix Me + 80 ml Szampan) lub
  • 10x Spritz (50 ml Mix Me + 100 ml Prosecco) lub
  • 8x Short drink (60 ml Mix Me + 40 ml mocnego alkohol) lub
  • 6x Long drink (80 ml Mix Me + 50 ml mocnego alkoholu + woda)
  • 32x Shots (8 x 60 ml Mix Me + 40 ml mocnego alkoholu daje nam 4 kolorowe szoty) lub
  • 1 x Dzbanek (500 ml Mix Me + 300 ml Ginu + 500 ml prosecco)

Mój Bar: Jak mieszać drinki z Waszymi bazami?

Marek:
Jest to banalnie proste i nie wymaga sprzętu barmańskiego. Wystarczy kieliszek jako miarka, słoik lub bidon jako shaker oraz łyżeczka do zamieszania. A do tego receptury znajdują się na etykiecie butelki, więc nie ma obawy, że zapomnicie przepisów.

Mój Bar: Gdzie można kupić Mix Me?

Marek:
Już teraz możemy pochwalić się, że Mix Me jest już dostępne w całej Polsce, we wszystkich sklepach Kaufland, a także w kilkunastu sklepach specjalistycznych, takich jak sklepy Gajewczyk Alkohole, Smaki Aromaty czy w sklepach Bimbeer oraz w The Whisky Hub. A jeżeli ktoś nie ma tych sklepów stacjonarnych blisko siebie, to z dnia na dzień dostarczamy zamówienia przesyłką kurierską (w całej Polsce), poprzez naszą stronę internetową.

Mój Bar: Jakie plany na rozwój Mix Me?

Marek: Mieszać drinki i bawić się smakiem 😉

Jeśli mielibyście ochotę dowiedzieć się więcej, Mix Me znajdziecie tu:

www.mixme.pl

Obserwuj nas:

15,622FaniLubię
25,682ObserwującyObserwuj
180,000SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze: