Drinki z TequiląTequila Sour - Przepis na Drink

Tequila Sour – Przepis na Drink

Tequila Sour

Satysfakcjonujący, jeśli zabraknie składników do „Margarity”, ale czy tylko wtedy? Tequila Sour to wyrazisty, słodko-kwaśny koktajl, który z pewnością nada się na każdą okazję. Występuje także w wersji z dodatkiem kurzego jajka, a konkretniej białka. Do składników w szejkerze wystarczy dorzucić białko z jednego jaja i mocno wstrząsnąć. Po odcedzeniu koktajlu do kieliszka otrzymamy świetną dekorację w postaci pianki na powierzchni koktajlu. Koniecznie musicie spróbować obu wariantów Tequila Sour!

Tequila Sour – Przepis na Drink

  • 60 ml srebrnej tequili
  • 10 ml soku z limonki
  • 10 ml soku z cytryny
  • 20 ml syropu cukrowego

Sposób przygotowania:
Zacznij od odpowiedniego przygotowania kieliszka, w którym podasz koktajl. Wypełnij go lodem i odstaw na jakiś czas lub wstaw na kilka minut do zamrażarki. Następnie do szejkera z lodem wlej wszystkie składniki i dokładnie wymieszaj. Za pomocą sitka barowego odcedź drinka do schłodzonego kieliszka. Jako dekoracji użyj ćwiartki cytryny nadzianej na krawędź kieliszka oraz wisienki koktajlowej.
Wskazówka: W przypadku, kiedy nie masz pod ręką szejkera, możesz zastąpić go dużym słoikiem. Wypełnij słoik lodem, dodaj wszystkie składniki, dokładnie zakręć, wstrząśnij i gotowe!

Obserwuj nas:

15,622FaniLubię
25,682ObserwującyObserwuj
180,000SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze: