Drinki z TequiląTequila Sunrise - Przepis na Drink

Tequila Sunrise – Przepis na Drink

Dla tych, którzy uważnie przeczytali „Życie” czyli autobiografię Keith’a Richards’a  powyższy tytuł nie jest zaskoczeniem. Ci, którzy nie wiedzą o co chodzi, niestety muszą przeczytać poniższy tekst. Ponoć Tequila Sunrise pod tą nazwą powstała w Agua Caliente, kurorcie (dosłownie) zlokalizowanym w Tijuana w Meksyku, gdzie w okresie prohibicji wypoczywali spragnieni procentów amerykanie.

Tequila Sunrise w swojej pierwotnej wersji składała się z tequili, soku pomarańczowego i delikatnie nalanego na wierzch likieru porzeczkowego (creme de cassis). Kolorystyczny efekt drinka, spływające smugi i formujące się cienie przywodziły na myśl wschód słońca, któremu koktajl zawdzięcza swoją nazwę. Wiele lat później zmodyfikowany już koktajl, gdzie w miejsce likieru porzeczkowego dawano syrop grenadynę, był bestsellerem w barze Trident w San Francisco. Trident Bar był w latach 70-tych miejscem, które powinien odwiedzić każdy przebywający w okolicy rockandrollowiec. Traf chciał, iż w ramach swojego słynnego tourne po Stanach Zjednoczonych w okolicy bawiła najsłynniejsza obecnie grupa rockowa świata. Nie kto inny jak The Rolling Stones!!! Ówczesny gospodarz Trident, szef baru Bobby Lozzhof, zaserwował Tequila Sunrise Mickowi Jaggerowi. Drink tak przypadł do gustu wokaliście, że resztę tourne zespół przemierzał samochodami wypakowanymi tequilą i nie tylko…

Tequila Sunrise – Przepis na Drink

  • 60 ml srebrnej tequili
  • 120 ml soku pomarańczowego, najlepiej świeżo wyciskanego
  • 10 ml syropu grenadyna

Od tamtej pory Tequila Sunrise nie raz pojawiała się w mediach. Nazwę drinka w swoich utworach wykorzystali między innymi: The Eagles, Cypress Hill czy Lana Del Rey. Na wielkim ekranie Tequila Sunrise zabłysła jako tytuł filmu, w którym zagrali Michelle Pfeiffer, Kurt Russell i Mel Gibson. Zresztą, ten ostatni cały czas popijał Tequila Sunrise, do której przygotowania wykorzystywał jedną z lepszych marek, czyli Tequila Herradura. Przepis na klasyczną Tequila Sunrise nie zmienił się przez te kilkadziesiąt lat. Porcja dobrej tequili mieszana jest, w wysokim szkle wypełnionym lodem, z sokiem pomarańczowym, a na wierzch nalewany jest delikatnie syrop grenadyna.

Nazwa Sunrise stała się już właściwie metodą przygotowywania drinka i dlatego w ten sam sposób przygotowane możemy znaleźć Wódka Sunrise czy Rum Sunrise. Skoro jest wschód słońca, to musi być i zachód. Tequile Sunset przygotowuje się w odwrotny sposób. Najpierw miesza się tequilę z syropem grenadyna, a potem na wierzch delikatnie nalewa sok grejpfrutowy.

Obserwuj nas:

15,622FaniLubię
25,682ObserwującyObserwuj
179,000SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze: