Artykuły7 dziwnych praw w USA

7 dziwnych praw w USA

Dura lex, sed lex głosi stara rzymska maksyma, która znaczy ni mniej ni więcej tylko „twarde prawo, ale prawo”. Sformułowanie to wyraża pogląd, że nawet najuciążliwszego prawa należy przestrzegać bez względu na prywatne zapatrywania. Odnośnie niektórych alkoholowych przepisów obowiązujących w Stanach, które dla wielu są współczesnym odpowiednikiem imperium rzymskiego, można by powiedzieć, parafrazując wspomnianą maksymę: „dziwne prawo, ale prawo”.

1. Ohio

W pięknym stanie Ohio, skąd pochodzą m.in. muzycy popularnej rockowej formacji The Black Keys, nie wolno wprowadzać w stan upojenia alkoholowego ryb. Ryby chcące prowadzić rock and rollowy tryb życia w tym stanie nie mogą liczyć na to, że ludzie im w tym pomogą.

2. Kolorado

W tym stanie jeśli policja odkryje, że masz przy sobie marihuanę, nie będziesz musiał prosić o przymknięcie oka na twoją sprawę, bowiem maryśka jest tam legalna. Natomiast jeśli będziesz prosił na ulicy o darmowy alkohol niczym żebrak, wówczas wejdziesz w konflikt z prawem.

3. Oklahoma

Wyjęty spod prawa Pretty Boy Floyd, który rabował banki, działał m.in. na terenie tego stanu. Na jego temat powstała piękna pieśń, która weszła do kanonu amerykańskiej muzyki folkowej. Jako inspiracja do pieśni satyrycznej może posłużyć fakt, że w stanie tym każde piwo, które ma powyżej 4 procent musi być sprzedawane w temperaturze pokojowej.

4. Kentucky

W Kentucky przyszedł na świat John T. Tompson, który opracował projekt pistoletu maszynowego o swojskiej nazwie Tommy Gun. Tym śmiercionośnym narzędziem posługują się gangsterzy w większości filmów o prohibicji. Dzięki nieco innego rodzaju kreatywności wymyślono aby w dni wyborcze w Kentucky nie wolno było pić alkoholu.

5. New Jersey

„The Turnpike” to potoczna nazwa pewnej autostrady w New Jersey, która jest jedną z najbardziej uczęszczanych dróg w Stanach. Nie każdy jednak może po tej drodze jeździć na swoich wymarzonych warunkach. Jeśli w tym stanie skazano cię za prowadzenie samochodu po pijaku, nie zdobędziesz tam spersonalizowanej tablicy rejestracyjnej.

6. Teksas

Teksas bywa nazywany Stanem samotnej gwiazdy, ponieważ we fladze tego stanu widnieje pojedyncza gwiazda. Teksas to jednak nie tylko stan jednej gwiazdy ale także i trzech łyków. W stanie tym wolno na stojąco wziąć tylko trzy łyki piwa.
7. Massachusetts

Muzyka zawiązanego w tym stanie zespołu Aerosmith przyniosła radość wielu ludziom na całym świecie. Sama radość w Massachusetts jest jednak częściowo zakazana. Happy hours, czyli „radosne godziny” w trakcie których obowiązują zniżki na alkohol, nie mogą być tam organizowane przez lokale serwujące napoje wyskokowe.

Obserwuj nas:

15,622FaniLubię
25,682ObserwującyObserwuj
180,000SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze: