Drinki z BrandySputnik - Przepis na Drink

Sputnik – Przepis na Drink

Sputnik

Sputnik został nazwany na cześć pierwszej satelity ziemi i mimo, że nie zabierze cię w kosmos, na pewno będzie doskonałym towarzyszem na niejednym przyjęciu!
Ale czym w zasadzie wyróżnia się nasz drink? Bardzo chętnie odpowiemy na to pytanie. Kwasowość soku pomarańczowego kontrastując z delikatną słodyczą syropu cukrowego pozwala zachować doskonały balans smaków w drinku. Sputnik to przyjemne dla podniebienia połączenie smaków w koktajlu na bazie jasnego rumu. Jest także doskonałym aperitifem i jesteśmy pewni, że zasmakuje każdemu amatorowi alkoholu. Przekonajcie się sami!

Sputnik – Przepis na Drink

  • 20 ml jasnego rumu
  • 20 ml brandy
  • 40 ml soku pomarańczowego
  • 10 ml syropu cukrowego

Sposób przygotowania:
Do szejkera nasyp lodu, a następnie wlej do niego wszystkie składniki. Za pomocą jiggera lub miarki kuchennej odmierz odpowiednie ilości, co pozwoli Ci zachować prawidłową recepturę i balans smaku koktajlu. Całość energicznie wstrząśnij w szejkerze i przelej do niskiego szkła. Tak przygotowany koktajl udekoruj ćwiartką pomarańczy. Jeżeli nie masz w domu szejkera, zastąp go dużym słoikiem. Do słoika nasyp lodu, wlej wszystkie składniki, dokładnie zakręć i energicznie wstrząśnij. Resztę kroków już znasz. Powodzenia!

Obserwuj nas:

15,622FaniLubię
25,682ObserwującyObserwuj
180,000SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze: