PoradnikiCo zrobić z pustą butelką po alkoholu

Co zrobić z pustą butelką po alkoholu

Pijący często spotykają się z sytuacją, w której w domu mają puste butelki po alkoholu. Można je rzecz jasna oddać do recyklingu, ale nie jest to jedyne wyjście. Ci, którzy mają odrobinę czasu i chęci mogą przerobić puste butelki na rozmaite rzeczy.

1. Świecznik z butelki po winie

W pustą butelkę po winie można wetknąć świeczkę robiąc w ten sposób prosty świecznik rodem z powieści o cyganerii. Najlepiej jest użyć świeczkę, która jest trochę za duża na to by zmieścić się do szyjki. Aby świeczka się zmieściła roztapia się nieco jej podstawę. Roztopiony wosk przyklei świeczkę do butelki i tym samym ustabilizuje świecznik.

2. Malowany kontener na płyn

Puste butelki po alkoholach można także wykorzystać do tego aby podawać w nich różne płyny. Np. pustej butelki po winie można używać jako kontenera, w którym podaje się wodę pitną bądź oliwę. Własnoręcznie malując tego typu kontener, nadamy mu niepowtarzalnego charakteru. Do malowania butelek można użyć m.in. farb do szkła lub lakierów do paznokci.

3. Nośnik informacji

Na pierwszy rzut oka wygląda to nieco dziwnie, ale faktycznie pusta butelka po alkoholu nadaje się do tego by być nośnikiem informacji. Wszak butelkę można pomalować farbą tablicową. Po wyschnięciu wspomnianej farby na pomalowanej nią pustej butelce będziemy mogli pisać kredą. Nośniki informacji zrobione z pustych butelek po alkoholu mogą być ciekawym dodatkiem np. w restauracjach, gdzie można tego typu nośników używać chociażby do oznaczania stolików objętych rezerwacją.

4. Wazon na kwiaty

Żeby zrobić własnym sumptem wazon na kwiaty wystarczy pustą, najlepiej bezbarwną butelkę udekorować samoprzylepną taśmą dekoracyjną. Czasami niewiele trzeba by uzyskać zadowalający efekt.

5. Solniczka i pieprzniczka

Zakręcaną butelkę po alkoholu o objętości 50 ml można łatwo przerobić na solniczkę bądź na pieprzniczkę. Wystarczy taką butelkę opłukać i wysuszyć a jej nakrętkę przewiercić w kilku miejscach wiertłem o małej średnicy. Powstałe w wyniku wiercenia otwory należy wygładzić pilnikiem do metalu. Na koniec trzeba tylko nakrętkę oczyścić z opiłków.

6. Lampa z butelki i lampek choinkowych

Aby zrobić tę urokliwą rzecz wystarczy wywiercić dziurę w butelce. Robi się to za pomocą wiertarki z wiertłem do szkła. Należy pamiętać o wybraniu wiertła o odpowiednio dużej średnicy i o zachowaniu należytej ostrożności. Przez wywiercony otwór wkłada się do butelki lampki choinkowe i voila, nasza lampa jest gotowa.

7. Kontener na list

Samotny rozbitek na bezludnej wyspie, który jest odcięty od świata ale posiada butelkę po alkoholu z zamknięciem oraz czysty papier i działający długopis, może użyć wspomnianej butelki do tego by poprzez fale wysłać w owej butelce list z prośbą o pomoc…

Obserwuj nas:

15,622FaniLubię
25,682ObserwującyObserwuj
180,000SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze: