Drinki z LikieremBanshee - Przepis na Drink

Banshee – Przepis na Drink

Banshee

Drinki można podzielić na wiele kategorii. Ze względu na sposób ich przyrządzania, funkcję jaką mają spełniać, rozmiar, czy w końcu ze względu na wspólny łączący je składnik. W tej ostatniej metodzie podziału, jedną z szerszych kategorii jest zbiór tak zwanych Cream Drinks, czyli koktajli, w których wspólnym składnikiem jest śmietanka. Drinki „śmietanowe”, bo tak są potocznie nazywane, charakteryzują się tym, iż są słodkie i stosunkowo niskoprocentowe. Świetnie sprawdzają się jako zwieńczenie posiłku lub wręcz jako alternatywa do deseru. Chętniej wybierane są przez osoby dopiero rozpoczynające swoją koktajlową przygodę. Wśród bogatej listy śmietanowców, najchętniej wybierany i zarazem zasługujący na wyróżnienie jest Banshee. Choć w słowniku angielsko-polskim słowo Banshee oznacza zjawę zwiastującą śmierć, to nie ma czego się w tym wypadku obawiać, gdyż zarówno wspaniały smak jak i niska zawartość procentów powala swobodnie raczyć się kilkoma Banshee z rzędu.

Banshee – Przepis na Drink

  • 30 ml likieru bananowego
  • 30 ml likieru kakaowego jasnego
  • 30 ml śmietanki

Wszystkie składniki należy mocno wstrząsnąć z lodem. Podawać na lodzie lub odcedzić do schłodzonego kieliszka koktajlowego. Dekorować można chipsem bananowym albo posypać wiórkami kokosowymi lub kakao.

W zależności od pory dnia lub roku możemy użyć  śmietanki o odpowiedniej zawartości tłuszczu. Czym będzie tłustsza, tym drink będzie smaczniejszy, ale zarazem cięższy i bardziej syty.  Banshee  sprawdzi się doskonale jako deserowe ukoronowanie zimowego wieczoru. Jeżeli w zastępstwie śmietanki użyjemy zwykłego mleka, uzyskamy smaczny, słodki drink na letnie południe. Do Banshee również dobrze sprawdzi się mleko skondensowane. Dla tych, którzy nie mogą lub nie chcą spożywać krowiego mleka, odpowiednią , i na pewno, smaczną alternatywą będzie mleko migdałowe lub kokosowe.

Banshee, podobnie jak wiele innych drinków, doczekał się kilku modyfikacji. Wśród nich są: Strawberry Banshee z dodatkiem likieru truskawkowego dodawanego w takiej samej ilości jak pozostałe składniki, oraz Coconut Banshee z dodatkiem likieru kokosowego.

Tym, których nie satysfakcjonuje nikła moc Banshee, na pewno bardziej przypadnie do gustu Screaming Banshee, czyli wyżej opisany klasyk z dodatkiem czystej wódki, której Ilość zależy od własnych preferencji  i oczywiście planów na resztę wieczoru. Najczęstsza dawka wódki to 30 ml, której radzimy nie przekraczać, aby z upływem czasu nie przemienić się w Screaming Banshee , czyli we „wrzaskliwą zjawę”.

Obserwuj nas:

15,622FaniLubię
25,682ObserwującyObserwuj
180,000SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze: