Drinki z LikieremFrench Martini - Przepis na Drink

French Martini – Przepis na Drink

French Martini

French Martini jest jednym z koktajli, które od dawien dawna znajdują się w kanonie barmańskich klasyków. Nazwa drinka jest pochodną dwóch czynników. Po pierwsze w skład drinka wchodzi francuski likier Chambord, a po drugie serwowany jest w typowej dla Martini szklance w kształcie litery „V”. Z pozoru jest prostą kombinacją 3 składników – czystej wódki, ananasa i likieru malinowego. My za to z pewnością możemy powiedzieć o nim, że uwodzi smakiem wszystkich amatorów Martini! 

French Martini – Przepis na Drink

  • 40 ml czystej wódki
  • 10 ml chambord
  • 40 ml soku ananasowego

Sposób przygotowania:
Zacznij od przygotowania kieliszka, w którym podasz koktajl. W celu schłodzenia napełnij go lodem i odstaw na kilka minut lub wstaw do zamrażarki na czas przygotowania koktajlu.
Do szklanicy barmańskiej nasyp lodu, a następnie kolejno wlej wszystkie składniki. Do odmierzenia dokładnych ilości użyj jiggera lub miarki kuchennej. Całość zamieszaj w szklanicy, a następnie odcedź do schłodzonego kieliszka. Jeżeli nie masz w domu szklanicy barmańskiej – nie martw się. Śmiało możesz zastąpić ją dużym słoikiem. Do słoika nasyp lodu, wlej składniki, a następnie zamieszaj. Powodzenia! 

Obserwuj nas:

15,622FaniLubię
25,682ObserwującyObserwuj
179,000SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze: