Drinki z LikieremThe Legend - Przepis na Drink

The Legend – Przepis na Drink

The Legend

Na pierwszy rzut oka, skład koktajlu The Legend może wydawać się co najmniej niecodzienny. Pomarańcza, limonka i jeżyny w jednej szklance? Nie dla wszystkich brzmi to jak dobry pomysł na koktajl. Jednak możemy z czystym sumieniem zapewnić, że każdy, kto chociaż raz spróbował tego drinka jest zgodny w jednej kwestii: The Legend to zdecydowanie dopasowane połączenie składników.

The Legend – Przepis na Drink

  • 40 ml czystej wódki
  • 10 ml likieru jeżynowego
  • 2 dashe bittersa pomarańczowego
  • 20 ml soku z limonki
  • 10 ml syropu cukrowego

Sposób przygotowania:
Zacznij od przygotowania kieliszka, w którym podasz koktajl. Wypełnij go lodem i odstaw na jakiś czas lub wstaw do zamrażarki na kilka minut w celu schłodzenia. Do szejkera wypełnionego lodem wlej dokładnie odmierzone składniki (użyj jiggera lub miarki kuchennej), a następnie energicznie wstrząśnij. Za pomocą sitka barmańskiego odcedź koktajl do schłodzonego kieliszka (bez lodu). Jako dekoracji użyj ćwiartki limonki. Smacznego!
Podpowiadamy: Nie martw się jeżeli nie masz w domu szejkera – możesz śmiało zastąpić go dużym, zakręcanym słoikiem. Słoik wypełnij lodem, wlej do niego składniki, dokładnie zakręć, energicznie wstrząśnij i odcedź do kieliszka. Resztę kroków już znasz!

Obserwuj nas:

15,622FaniLubię
25,682ObserwującyObserwuj
180,000SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze: