Drinki z LikieremStiletto - Przepis na Drink

Stiletto – Przepis na Drink

Stiletto

Jeżeli szukasz intensywnie owocowego koktajlu – Stiletto jest właśnie dla Ciebie! Likier migdałowy w połączeniu z sokiem żurawinowym i syropem cukrowym nadaje naszemu drinkowi słodyczy oraz owocowego aromatu. Kwasowość soku z limonki pozwala zachować balans, a amerykańska tennessee whiskey niezobowiązująco pojawia się w tle wachlarza smaków, nadając całości kształtu. Dużym plusem koktajlu Stiletto jest łatwość i szybkość przygotowania, dlatego idealnie nada się jako pozycja w menu każdego barmana – nawet tego początkującego. Spróbujcie sami!

Stiletto – Przepis na Drink

  • 40 ml amerykańskiej tennessee whiskey
  • 20 ml likieru migdałowego
  • 100 ml żurawinowego soku
  • 20 ml soku z limonki
  • 10 ml syropu cukrowego

Sposób przygotowania:
Zacznij od przygotowania szejkera – wypełnij go lodem i za pomocą jiggera lub miarki kuchennej kolejno odmierz dokładne ilości składników. Następnie wlej składniki do szejkera i energicznie wstrząśnij. Przelej koktajl do wysokiego szkła. Tak przygotowanego drinka udekoruj ćwiartką limonki. Przepis bardzo prosty i bardzo smaczny!

Podpowiedź: Jeżeli nie posiadasz w domu szejkera, możesz śmiało zastąpić go dużym słoikiem. Napełnij słoik lodem, wlej składniki, dokładnie zakręć i wstrząśnij koktajl. Resztę kroków powtórz tak samo, jak w przypadku przepisu powyżej.

Obserwuj nas:

15,622FaniLubię
25,682ObserwującyObserwuj
180,000SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze: