RecenzjeWinston Bar (Gdańsk) - recenzja

Winston Bar (Gdańsk) – recenzja

Niezaprzeczalnie, Gdańsk przeżywa niesamowity rozkwit. Moim skromnym zdaniem, przejął od Krakowa pałeczkę, jako najbardziej romantyczne miasto w Polsce. Kraków ostatnio mało zaskakuje, z Gdańskiem jest odwrotnie. Uważam, że krótki weekendowy wypad nad Motławę, nawet jesienną porą, będzie trafnym pomysłem; zwłaszcza, jeżeli w swoich planach uwzględnimy wizytę u Winstona.

Winston, to jeden z niewielu „butikowych” cocktail barów, które jeszcze możemy znaleźć na polskiej mapie barowej. Większość koktajlbarów jest dużo większych i mają do zaoferowania muzykę na żywo, czy też dania z kuchni – Winston oferuje intymność i kameralność. Powierzchnia baru to trochę ponad dwadzieścia metrów kwadratowych, na których rozstawiono 10 dwuosobowych stolików. Klimat miejsca, jak sama nazwa wskazuje, nawiązuje do londyńskich barów. Na ścianach, w ramkach, podziwiać można sztukę w klimacie: Banksy w Hollywood. Przyciemnione światło, aksamitne kanapy i fotele dopełniają ciepłem klimat tego miejsca.

Bar, usytuowany na wprost wejścia, zaopatrzony jest nietuzinkowo. Jego powierzchnia może nie pozwala na ekspozycję bardzo wielu alkoholi, jednak te, które cieszą oko, wybrane zostały bardzo starannie. Nie znajdziemy tu monotematycznych, kolorowych półek tak znanych nam z „high volume” barów. Każda butelka znalazła się tu nieprzypadkowo i na pewno w pełni na to zasłużyła.

W letniej karcie koktajlowej znajdziemy wersje własne klasyków, w cenach rozpoczynających się już od 26 PLN. Nawigacja menu jest bardzo dokładna, przy każdym drinku znajdziemy oznaczenie poziomu słodyczy, kwasowości, wytrawności czy mocy. Choć propozycji nie jest zbyt wiele, każdy znajdzie coś dla siebie. Dla bardziej dociekliwych, do dyspozycji jest sprawna i, co najważniejsze, uśmiechnięta ekipa barmanów, którzy doradzą, dadzą ‘podegustować’ i w końcu stworzą koktajl idealnie skrojony na nasze kubki smakowe. Mój wybór padł na Chegroni na wiśniówce z dodatkiem Porto i czekolady oraz na De La Louisiane z moją wielką miłością, czyli Absyntem, i muszę przyznać, że sam lepiej bym ich nie przygotował.

Atmosfera w Winstonie jest idealnie odpowiednia do klimatu miejsca – cała spójność konceptu jest przemyślana i na wysokim poziomie. Z pewnością jest to dobre miejsce na randkę, czy na wieczorne pogaduchy we dwoje. Tym, którzy podobnie jak ja, kojarzą Gdańsk z romantycznym weekendowym wypadem, polecam Winstona jako jeden z przystanków wieczornego delektowania się tym pięknym miastem.

Winston Bar

Adres:  
ul. Długa 70/71, 80-831 Gdańsk
https://www.facebook.com/people/Winston-Bar/100064712692821/

Godziny otwarcia:
poniedziałek – czwartek: 17:00 – 00:00
piątek – sobota: 17:00 – 02:00
niedziela: 16:00 – 00:00

Telefon: 664 136 148

Patryk Le Nart
Patryk Le Narthttp://www.msbis.com
Dyrektor i założyciel Międzynarodowej Szkoły Barmanów i Sommelierów, właściciel Bar Catering i portalu koktajlowego MojBar.pl. Posiada wykształcenie kierunkowe zdobyte w USA i wieloletnie doświadczenie zawodowe w najlepszych lokalach Nowego Jorku. Współtwórca oraz sędzia techniczny konkursów barmańskich w stylu klasycznym i flair. Od lat występuje w roli eksperta, konsultanta, konferansjera. Miłośnik barmaństwa na najwyższym poziomie, znawca wykwintnych alkoholi i właściciel największej w Polsce ich kolekcji.

Obserwuj nas:

15,622FaniLubię
25,682ObserwującyObserwuj
180,000SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze: